Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma dişlerin var olan rengini açmaya ve lekelerin ve renk değişikliğinin giderilmesine yardımcı olur. Diş beyazlatma en popüler kozmetik dental işlemler arasında yer almaktadır. Beyazlatma bir defalık uygulanan bir işlem değildir. Daha parlak ve beyaz rengi korumak için zaman zaman tekrar edilmesi gerekebilmektedir.

Öncelikle, diş beyazlıkları bilinçaltımız tarafından gençliğin ve sağlığın belirtisi olarak algılanır.

60 Dakikada Diş Beyazlatma

Beyazlatma prosedürü kısa bir hazırlık ile başlar – diş hekimi hastanın dudaklarını ve diş etlerini nazikçe mendil ve koruyucu bir polimer kaplama ile izole eder ve ardından diş hassasiyetini azaltan Rölyef Jeli uygular. Emaye üzerindeki kusurları ve çizikleri doldurur.

Sonra beyazlatıcı jelin kendisi kullanılır. Mekanizmasının temeli, belirli bir spektrumun ışığının etkisi altında hidrojen peroksitten aktif oksijenin salınmasıdır. Oksijen, emaye ve dentinin derin katmanlarına nüfuz eder ve bunlara çok dirençli pigmentleri bile ayırır.

Beyazlatıcı jel doktoru her 15 dakikada bir üç kez değişir. Buna göre, doğrudan ağartma işlemi bir saat sürer. Ağız boşluğunun hazırlanması ve flüorür içeren terkiplerle dişlerin remineralize edilmesi için yaklaşık olarak aynı zaman harcanmaktadır.

Diş Beyazlatmada Hazırlık

Diş etlerinde kronik iltihabı olan hastalar, hastalığın remisyona girmesi için zaman alacaktır. Gerçekten de, akut fazda, ağartma işlemi sırasında, yalıtım jeli şişlikleri nedeniyle diş etlerine sıkıca yapışamayacaktır ve bu yumuşak dokuların kimyasal yanması ile tehdit eder.

Diş Beyazlatma Süresi

Diş hekimi tarafından atanan ev tipi, ofis tipi beyazlığının sonucunun korunmasına ve güçlendirilmesine yardımcı olur. Ayrıca, prosedürden sonra en az iki gün boyunca “şeffaf” bir diyet yapılırken, dentinal tübüller emaye için özellikle hassastır. Bununla birlikte, renklendirici pigmentli ürünlerden uzak durmak anlamlıdır ; soya sosu, pancar çorbası, pinot noir ve kahve beyaz dişlere faydası yoktur. Tabii ki sigara içmek de yaptırımlara tabidir. Bu basit kuralları yerine getirirseniz, iki yılda bir defadan fazla destekleyici prosedürlerle gülümseme beyazlığını yenilemeniz gerekecektir.

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp