Zirkonyum Diş

Zirkonyum diş  , renksiz doğal kökenli bir kristal olan zirkonyum metalinden yapılan ve seramik kaplamaya göre daha şeffaftır ve daha doğal görünür.

Zirkonyum

Zirkonyum kaplamaların kalitesi estetiktir ve bu nedenle güzel bir gülümsemeye sahip olmak isteyen tüm hastalar için mükemmel bir seçimdir.Zirkonyum kaplamalar, çiğneme basıncının yüksek olduğu ön dişlere ağırlık verilerek tüm dişler için uygundur. Estetiklerinden dolayı zirkonya kuronlar ön dişler için metal, seramik kuronlardan daha iyi bir seçimdir.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Uygulanır?

Ağızdan alınan ölçü ile hazırlanan model üzerine dişlerinizin bir mum modeli oluşturulur. Bilgisayar destekli cihaz ise, bu mum modelden aldığı bilgiler ışığında zirkonyum oksit bloğu aşındırır ve dişlerinizin alt yapısını hazırlanmasına destek olur.

Zirkonyum Hangi Durumlarda Uygulanır?

Dişlerdeki renklenmeler veya diş beyazlatma gibi bazı işlemlerden sonuç alınamayan ileri düzeydeki problemlerde zirkonyum tedavisi uygulanır. Ayrık ya da önceden kesilmiş dişlerde, metal destekli köprü veya kaplamalarda ve kırık dişlerin düzeltilmesinde zirkonyum ideal bir tedavi seçeneğidir.

Zirkonyum Diş Kaplamasının Avantajları Nelerdir?

– Sıcak soğuk hassasiyeti neredeyse yoktur.

– Estetik ve ışık geçirgenliği sayesinde zarif ve doğal görünüm sunar.

– Zirkonyum hem mekanik hem de kimyasal şekilde dişe tutturulduğundan daha sağlamdır.

– Porselen yüzeyinin pürüzsüzdür. Dolayısıyla sigara ve benzeri sebeplerden dolayı oluşan diş lekeleri ve diş taşı problemlerine neden olmaz.

– Ağızda tat bozukluğu, diş eti problemi veya ağız kokusuna yol açmaz. Sağlıklı bir alaşımdır.

– Ağrısız bir işlem olan zirkonyum uygulaması sonrasında iyileşme süreci kısadır.

Zirkonyum Kaplama ve Metal Kaplama Arasındaki Farklar

  1. Estetik açıdan üstün – zirkonyum yarı saydamlığı onu doğal dişlerin görünümüyle o kadar özdeş kılar ki, doğal dişler ile zirkonyum dişler arasındaki farkı söylemek zordur. Ayrıca zirkonyum kaplamalarda metal olmaması, doğal dişler gibi ışığın dişlerin içinden geçmesine izin verdiği ve metale kaynaşmış porselenlerin yaptığı gibi ışığı engellemediği anlamına gelir.
  2. Yüksek hassasiyet teknolojisi – zirkonyum yapımında kullanılan özel CAD-CAM bilgisayar teknolojisi, mükemmel uyumu ve estetik mükemmelliği garanti eder;
  3. Metal alerjisi durumunda en iyi alternatif – metal kronlara kaynaştırılmış porselenler estetik ve dayanıklılık açısından da iyi bir seçenek olsa da, zirkonyum %100 metal içermediği için metal alerjisine neden olmaz;
  4. Dayanıklılık – zirkonyum, diğer birçok estetik çözümden daha uzun süre dayanan (örneğin porselen kırılabilir ve kırılabilir) son derece dayanıklı bir malzeme olarak selamlanır. Aşınma ve yıpranmaya karşı son derece dayanıklıdır ve insanların onu diş restorasyonu için bir malzeme olarak seçmelerinin başlıca nedenlerinden biridir. Porselenden en az beş kat daha dayanıklı olarak kabul edilir.
  5. Biyouyumlu – metal içermemesinin yanı sıra biyouyumludur ve başka hiçbir olumsuz reaksiyona neden olmaz;
  6. Kişiselleştirilebilir – zirkonyum, hastanın mevcut dişlerine uyacak şekilde şekil, boyut ve renk açısından özelleştirilebilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları Nedir?

Güncel fiyat bilgisi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp