Ortodonti Tedavisi

Ortodontik tedavisi ,  ters kapanış ve çarpık dişlerin diş teli takılarak düzeltilmesi işlemidir, Ortodontik tedaviye ne kadar erken başlanırsa süreç daha kısa olmaktadır.Diş ve çene yapısına bağlı olarak, tedavi süreci 0.5 – 2 yıl arasındadır.

Ters diş kapanışı  , sadece çocuklarda değil, yetişkinlerde de sık görülen bir sorundur ve sadece estetik – çarpık dişler daha büyük sorunların bir parçasıdır.Çarpık dişler çiğnemeyi, fırçalamayı zorlaştırırlar, çene kapanış sorunlarına neden olabilirler. Doğru diş kapanışı , üst ve alt çene kemikleri eşit ise, üst dişler alt olanlarla üst üste binerler, dişler birbirleriyle doğru temas halindedir.

Uzman tavsiyesi : zamanında ortodontik tedavi yalnızca dişlerin uyumlu kapanış pozisyonlarını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda daha ciddi sorunların ortaya çıkmasını da önler.

Çıkarılabilir ortodontik cihazlarla ortodontik tedavi

Ortodontik tedavi 10-13 yaş arası çocuklar için en etkilidir. Çene hala oluşurken düzensiz tıkanma, çıkarılabilir ortodontik cihazlarla düzeltilebilir. Dental plakaya ek olarak, diğer ısırılabilir ortodontik aletler, çocukların ısırıklarını tedavi etmek için kullanılabilir: eğitmenler, dudak tamponları ve diğerleri. Çıkarılabilir cihazlar etkisiz olduğunda – yanlış ısırık bir parantez sistemiyle (braketler) tedavi edilmelidir. Tüm daimi dişler patladığında, çocuklar için diş telleri yardımıyla tedaviye başlamak daha iyidir.

Saklı Tel –  Görünmeyen Tel

Saklı Tel  (Görünmeyen Tel) ; dişlerin dile bakan iç yüzeyinden takılan braketlerdir.

Lingual diş telleri, dişlerinizin arkasına bağlı olması dışında geleneksel diş tellerine benzer, bu yüzden neredeyse görünmez.

Lingual diş telleri, dikkatlice dişlerinizi doğru pozisyona getirir ve yüzünüzü, gülüşünüzü ve güveninizi dönüştürebilir. Sonuçlar, birkaç hafta sonra dişlerde değişim hızlıca görülebilir.

Hızlı Diş Teli Tedavisi Fastbraces

Hızlı diş teli tedavisi , ABD’de son yirmi yıldır geliştirilmekte olan yeni bir ortodontik tedavi şeklidir ve ülkemizde de ortodontistler tarafından uygulanmaktadır.. Son zamanlarda teknoloji İngiltere’nin kullanımına sunulmuştur. Hızlı diş teli tedavisi  benzersiz bir patentli üçgen braket sistemi ve özel olarak yapılmış ekstra esnek bir tel kullanır. Başlangıçtan bitişe kadar tedavi, dişlere çok hafif kuvvetler uygulayan sadece bir tel kullanır. Bu nedenle, hastalar diğer sabit sistemlere göre daha az rahatsızlık ve ağrı hissederler. Ayrıca, cihaz mümkün olan en kısa sürede mükemmel sonuçlar elde edebilir.

Dilsel diş tellerinin faydaları

Lingual diş tellerinin birçok faydası vardır, en belirgin olanı dişlerin arkasında oldukları gibi görünüşte neredeyse görünmez olmalarıdır. Standart diş telleri gibi, her braket her bir dişe takıldığı için tedaviniz üzerinde optimum kontrol sağlarlar, böylece yanlış hizalamaları düzeltmek için tüm dişlere kuvvet uygulanır.

Diş telleri ile ortodonti tedavisi (diş telleri)

Yaşlılıkta veya ısırmanın çok büyük bir anomalisi ile, çıkarılabilir cihazlarla tedavi etkisizdir.
Diş teli (diş teli) – istenen uzun vadeli sonuçları elde etmenin en etkili yolu. Diş telleri sistemi hem çocukların hem de yetişkinlerin ısırıklarını iyileştirmede etkilidir. Sağlıklı diş etleri ve dişler, yanlış ısırığın diş telleriyle düzeltilmesi için en önemli önkoşuldur. Genellikle, ortodontik tedavi tedavi planının ayrılmaz bir parçasıdır – implantasyondan veya protezdenönce deforme olmuş diş kemerini eski haline getirmek için dişler düzleştirilir .

Ortodonti tedavisi

Diş telleri sistemini seçen ortodontist özel klinik durumu, tedavi miktarını ve planlanan süreyi, hastanın diş tellerinin fiyatı ve estetiğine ilişkin isteklerini dikkate alır.

Uzman tavsiyesi : kaşlı ayraçlar sırasında, dişlerin fırçalanması hem çocuklar hem de yetişkinler için zorlaşır. İyi ağız hijyeni, başarılı tedavinin şartlarından biridir. Düzenli profesyonel ağız hijyeni diş eti hastalığının, diş çürüğünün ve diğer diş problemlerinin önlenmesine yardımcı olacaktır.

Ortodonti Tedavisi – Fiyatlar

Ortodontik tedavi genellikle kapsamlı bir tedavinin bir parçası olduğundan, her durumda fiyatlar çok bireyseldir. Doktor tedaviniz için bir plan hazırladığında ve tedavi maliyetini tahmin ederken daha doğru bir fiyat öğreneceksiniz.
Ortodontik tedavinin son maliyeti şunlara bağlıdır:

  • tedavinin hacminde (ek diş tedavisi gerekli olacak: doldurma, diş çekimi vb.)
  • bireyin tedaviye verdiği yanıttan (tedavi süresini belirler)
  • seçilen parantezlerin fiyatından
  • ortodontik tedavi prosedürlerini destekleme ihtiyacından (örneğin, ağız hijyeni)

Evde diş bakımı ve ağız hijyeni

Ortodontik tedavi sırasında dişleri iyice temizlemek zordur – kalan yiyecek artıkları diş tellerinin yanında kalır. Tedavi sırasında diş etleri çok hassas hale gelir, bu nedenle plakların diş etlerinin iltihaplanmasına daha hızlı neden olur (diş etleri şişer, incinir ve dişlerin temizlenmesini zorlaştırır). İyi ağız hijyeni sağlamak için, dişleri yalnız fırçalamak yeterli değildir. Diş ipi kullanmak son derece zordur ve diş arası fırçalar tüm yiyecek artıklarını çıkarmaz.

Ortodonti Tedavisi ile ilgili detaylı bilgi ve randevu için WhatsApp & Telefon ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp