İmplant Markaları

İmplant Markaları

İmplant tedavisi düşünen ve hangi implant markası güvenilir ve ya hangi implantı uygulatırsam daha başarılı olur gibi soruları; İmplant tedavisi düşünen hastalarımıza cevap niteliği taşırken aynı zamanda merkezimizde uyguladığımız markalara ulaşabilirsiniz.

İmplant tedavisine başlamadan önce implant markalarını değil uygulanacak bölgenin durumu, cerrahi prosedürlere uygun implant cerrahisi, yara bakımı ve enfeksiyondan koruma için gerekli tedbirlerin alınması gibi bileşenler tedavi başarısında önemli rol oynamaktadır. İmplant Çene kemiğine yerleştirilen Grade 5 Titanyumdan üretilen bir vidadır.

İmplantın yüzeyi daha çok kemik hücresiyle temas etmesi için çeşitli yöntemlerle mikroskobik olarak pürüzlendirilir. Steril şartlarda üretim yapan yüzeyi pürüzlendirilmiş implant markaları güvenle kullanılabilir. Günümüzde yerli ve yabancı 200 den fazla implant markası mevcuttur. Ülkemizde 4 adet üretim yapan implant fabrikası vardır.

İmplant tedavisinin ülkemizde yaygınlaşmaya başladığı yıllarda Bazı implant firmaları kısa süre boyunca faaliyette bulunup daha sonra dağıtım ve satışı sonlandırdığı için, Bu implant markasını kullanan hekimler ve hastalar ileride oluşabilecek Diş yapışkan gevşemesi, Abutmentın implanttan ayrılması, kırılması gibi olumsuz durumlarda gerekli olan yedek ve ara parça bulunmuyordu. Hastalar açısından mağdur edici durumlarla karşılaşılabilmekteydi. Abutment denen implanta bağlanan parçayı yerine sıkıştırmak için gerekli olan bir anahtar parça bile bulunamayabiliyordu. Bu durumda uzun yıllardır üretim yapan, yedek parçası dünyada yaygın, Güvenilirliği kanıtlanmış yüksek fiyatlı implant markalarını kullanmak hastalar ve hekimler açısından öncelikli tercih sebebiydi. Günümüzde implant sistemlerinin yaygınlaşması ve Diş protez labaratuarlarının kişiye özel Custom abutment ve protetik parça üretmesiyle bu sorun tamamen ortadan kalkmıştır. İmplant firması ülkede bulunmasa bile protezin herhangi bir parçası çok rahatlıkla kişiye özel çok uygun maliyetle üretilebilmektedir.

Günümüzde kullanılan en yaygın diş implant markaları listesi ve her bir markanın özelliklerinin kısa bir açıklaması:

Ankylos diş implantları:Diş implant cerrahları tarafından 20 yıldan fazla kullanılmaktadır. Ankylos diş implant sistemi, normal dişler gibi görünen ve işlev gören diş restorasyonları ile uzun süreli sonuçlar vermeyi garanti eder. Patentli Ankylos TissueCare Bağlantısı, implant ile abutment arasındaki bağlantının tehlikeye atılmaması için, tam olarak mühendislik uygulanmış silindirik bir koniklikle güvenli bir uyum sağlar.

Dentsply Diş implantları: saf titanyumdan yapılmıştır ve bu nedenle oldukça güçlü implantlar olmasıyla bilinmektedir. Dentsply Friadent Plus teknolojisinin, ossointegrasyonu(kemikle bütünleşme) hızlandırdığı kanıtlanmıştır, böylece çene kemiğinin kalitesini iyileştirebilir ve diş implant yerleştirme prosedüründen daha başarılı sonuçlar beklenebilir.

Camlog diş implant sistemleri:implantın kendisi ve abutment arasında mekanik olarak güvenli ve doğru bir bağlantı sağlamak için patentli Tube-in-Tube tasarımına sahiptir; Camlog diş implantlarının tasarımı da anti-rotasyonel stabilite özelliğine sahiptir. Camlog implant sistemleri, kolay taşınabilirlik özellikleri nedeniyle diş hekimleri ve dişhekimlerine tüm implant uygulamalarında kolaylıklar sağlar.

OSSTEM ve Hiossen implantları: implantın kendisi ve çevresindeki kemik dokusu arasında mükemmel bir ossoinentrasyon sağladığı kanıtlanmıştır. OSSTEM implant sistemleri üstün yüzey özellikleri sağlar elektron mikroskobu incelemelerinde kalıntı maddelerden tamamen arındırıldığı gösterilmiştir.

Straumann implantlar: iyileşme süresini azaltmak için tasarlanmıştır ve optimal doku tepkisi elde ettiklerini kanıtlamıştır. Straumann implant sistemleri maksimum implant stabilitesini garanti eden Morse konik bir bağlantıya sahiptir.

Biomed implant: son derece güçlü ve kırığa karşı dirençli olacak şekilde tasarlanmıştır, biomed diş implantları İsviçre üretimli bir firmadır dünyada satış rakamları arasında ilk 10 implant arasında bulunmaktadır.

Nobel Biocare implant: saf titanyumdan üretilir ve eşsiz dayanıklılık ve mukavemet için soğuk işlenirler. TiUnite adı verilen tescilli yüzey, üstün implant stabilitesinde ve kemik oluşumu ve entegrasyonunda da fayda sağlar.

AstraTech Diş implantları: immediat uygulamalar ve diş restorasyonu için öngörülebilir sonuçlar ve olağanüstü estetik için tasarlanmıştır. AstraTech Dental implantlar ayrıca tüm diş implantları endikasyonları için elverişli bir sistem olarak tasarlanmıştır.

BioHorizons İmplant: neredeyse tüm protez ve cerrahi endikasyonu kapsayan yedi adet diş implant sistemi vardır. BioHorizons implantları da ömür boyu başarı garanti eder.

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp