İmplant Tedavisi Mecidiyeköy

İmplant Tedavisi Mecidiyeköy

Çeşitli nedenlerle diş kayıpları yaşamış ve artık bu durumu günlük hayatınızı zorlaştırmaya başladıysa ( çiğneme, konuşma, gülme vs)  bu özel durumları yaşayan hastalarımızı ön değerlendirmesini yaparak implant tedavisi öneriyoruz.

İmplant , çene kemiğine yerleştirilen titanyum bir yapay diş köküdür. İşlevselliği üst düzeye çıkarması, ağız içerisindeki diş yapısını bozmaması, doktorlar tarafından ilk seçenek olarak düşünülmesine sebebiyet vermiştir. İnsanlar implant kullanarak, sosyal hayatına daha rahat bir şekilde devam edebilmektedir. Dişin sahip olduğu görüntü, diğer dişlerden farksızdır.

İmplant Tedavisinin  Avantajları

Doğal dişlerini kaybeden kişilerin implant sayesinde daha fonksiyonel bir diş yapısına sahip olması mümkündür. Titanyum diş kökü çeneye doğru şekilde yerleştirildiğinde çene yapısında bir problem oluşmamaktadır. Renk olarak diğer dişlerden farksız olması, ve sunduğu estetik alternatifler tedavinin tercih edilmesinde başka bir sebep oluşturmaktadır. Tüm bu avantajlar ve olanaklar durmaksızın geliştirilen yöntemler ve tekniklerle birlikte implant tedavisi önerilen vaka sayısını gün geçtikçe arttırmaktadır.Her tedavide olduğu gibi implant çözümlerinde de önceliğimiz fiyat-performans optimizasyonudur. Makul ve adil ücretle bu tedaviyi gerçekleştirmek ve insanların yaşantısının olumlu etkilenmesi mümkün hale gelecektir. Tüm bu özellikler sorunsuz bir şekilde hastalarımıza sunulacak ve insanların sosyal hayatına aynı gün içerisinde dönmesi mümkün hale getirilecektir.

İmplant Tedavisi Güvenli Mi?

Ehil hekimler tarafından röntgen ve tomografi ile titiz bir muayene sonrası, hastaların özel şartları da değerlendirilerek önerilen implnat tedavisi  tamamen güvenlidir. Bu tip bir tedavinin güven problemi oluşturmaması, birçok kişinin bu tedavi yöntemini tercih etmesine sebebiyet vermiştir. İmplant tedavisi sayesinde hastalar tüm dişlerini kullanılabilmekte ve ömür boyu aynı dişi kullanabilmektedir. Dişin lekelere karşı dayanıklı olması, estetik görünümün bozulmasını engellemektedir. Normal diş rengiyle aynı olması ve estetik  açıdan sunduğu seçenekler, rahatça kullanılmasına sebebiyet vermektedir. İnsanlar implant ile sosyal yaşantılarına özgüvenle ve sağlıkları şekilde aynı gün içerisinde dönebilmektedir.

İmplant Tedavisi Mecidiyeköy ‘de bulunan kliniğimizde cerrahlarımız tarafından uygulanmaktadır.

1 Günde İmplant Tedavisi

Sonlandırılması haftalar gerektiren geleneksel restorasyonların aksine, aynı gün restorasyonlar diş hekimine tek bir ziyarette yapılır. Yoğun bir çalışma veya seyahat programı olan veya uzun bir iyileşme dönemi istemeyen herhangi biri bu prosedürü ideal bulacaktır. Aynı gün diş implantı ile yemeklerin tadını çıkarmaya ve hemen tekrar gülümsemeye başlayabilirsiniz. En kaliteli kalıcı diş replasmanına sahip olabilir ve beklemenize gerek kalmaz. 

1 GÜNDE DİŞ İMPLANTLARI NASIL YAPILIR?

  • Aynı Gün Yerleştirme Randevunuzdan Önce – Randevunuzu kalıcı bir diş replasmanı için planlamadan önce, kurul onaylı bir diş hekimi, aynı gün ile geleneksel bir diş implantının sizin için uygun olduğundan emin olmak için kapsamlı bir muayene yapacaktır. Uzman ayrıca yapay kökün yerleştirilmesinin yanı sıra çene kemiğinin durumunu değerlendirmek için X-ışınlarına ve CBCT (Koni ışınlı bilgisayarlı tomografi) ve 3D dijital görüntüleme gibi diğer raporlara da bakacaktır. Önceden yapılan dikkatli planlama, fikstür yerleşiminizi kolaylaştıracak ve uygun yerleşimi sağlayacaktır.
  • Randevu Gününüzde – Her şey hazır olacak; Diş Hekimliği En İyisinde prosedür için geldiğinizde dayanak, geçici kuron ve diğer tüm aletler hazırlanacaktır . Diş yerleştirme cerrahi bir işlemdir ve ameliyattan önce anestezi gerektirir. Diş hekimimiz, işlemin beklenen süresine bağlı olarak lokal sedasyon veya genel anestezi arasında seçim yapabilir. Tamamen sakinleşip ağrısız olduğunuzda, diş hekiminiz yeni kökleri dikkatlice yerine yerleştirecek ve prefabrike protezleri sabit köprüye bağlayacaktır.

Hem geleneksel hem de bir günlük diş restorasyonları, kaybedilen dişlerin kalıcı olarak yerine konması için kullanılır. Geleneksel restorasyonlar için, diş hekimlerinin implantı yerleştirdikten sonra onu yerinde tutmaya yetecek kadar kemik oluşumunun gelişmesini sağlamak için birkaç hafta beklemesi gerekir. Bununla birlikte, modern cerrahi tekniklerdeki gelişmeler artık diş hekimlerinin yeni restorasyonları hemen yerleştirmesine izin vermektedir.

TAM AĞIZ RESTORASYONU TEK İMPLANT – DİŞ DEĞİŞTİRME

Bir günde dişler, ister tek bir dişe, ister birden fazla dişin yenilenmesine ihtiyacınız olsun, size güvenilir diş replasmanı sunar.

  • Bir Eksik Diş Değişimi -1  Günde Yapılabilir.
  • Birden Fazla Eksik diş – İmplant destekli hareketli veya sabit protezler yardımıyla değiştirilebilir.
  • Tam Ağız Restorasyonu– Kalıcı protezler yardımı ile restore edilebilir.
  • All-On Four – All On Four – Her çeneye dört direk yerleştirilir ve bu daha sonra tam (dişsiz) bir arkın yeniden oluşturulması için üzerlerinde tam bir protez destekler.

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp