Hızlı İmplant Tedavisi

Hızlı İmplant Tedavisi

Hızlı İmplant Tedavisi Nedir? 

Tek adımlı diş implantasyonu (aynı zamanda anında implantasyon olarak da adlandırılır), implantın diş çekildikten hemen sonra tek seferde diş etine implante edildiği bir yöntemdir . Yani, size anestezi verildi, doğal dişiniz çıkarıldı – ve hemen çenenin kemik dokusuna bir implant yerleştirildi. Aslında, en basit olmayan iki prosedür bir araya getirildi.

Klasik şemaya göre, implantasyon çürümüş dişin çıkarılmasından hemen sonra yapılmaz – kemik dokusunu eski haline getirmek birkaç ay sürer.

İmplant ne zaman bir kron “takılır”?

“Anında yükleme” implantasyon tekniği vardır – implantasyondan hemen sonra yapay kök üzerine geçici bir kuron yerleştirilir. Hasta kliniği ağzında bir dişle terk ediyor! O zaman bu tacın kalıcı bir taç ile değiştirilmesi gerekecek.

Ve gecikmiş yükü olan bir teknik var – implant köklendikten sonra kron daha sonra yerleştirilir.

Anında implantasyon sizin için doğru mu?

Sizin durumunuzda eşzamanlı implantasyon (diş çekimi ve hemen yapay bir kökün implantasyonu), geçici bir kuron yükü ile implantasyon yapılması mümkün mü – ancak bir implantolog ve ortopedist ile kişisel bir konsültasyondan sonra ve 3D’den sonra anlamak mümkün olacaktır. sınavlar. İmplantasyon yöntemi her zaman cerrah tarafından seçilir – doktora güvenin.

Tek aşamalı bir implantasyonun başarılı olması için ne gereklidir?

Araştırmalara ve klinik deneyimlerine dayanarak, Belgravia Dental Studio uzmanları, anında implantasyonun başarılı olabileceği çeşitli koşullar belirlemiştir:

  • Atravmatik diş çekimi. Çıkarma ile ilgili ne kadar az sorun olursa, hemen yerleştirilen implantın hayatta kalma şansı o kadar yüksek olur.
  • Diş çekimi bulaşıcı bir süreçle ilişkilendirilmemelidir. İltihap, komşu dokulara yayılabilir ve implantın kök salmasını engeller.
  • Diş çekildikten sonra iyi boyutlu bir yuva. Aksi takdirde implant güvenli bir şekilde sabitlenemez.
  • İmplantın birincil stabilitesini sağlamak için yeterli miktarda ve yoğunlukta kemik dokusu.
  • Sözde “kalın” dişeti biyotipi, yeterli diş eti kalınlığı. Biyotipinizi yalnızca resepsiyondaki bir uzman belirleyebilir.
  • Herhangi bir periodontal problemin olmaması. Diş eti hastalığı implant reddi riskini artırır.

Çıkarıldıktan sonra implantasyon. aşamaları nelerdir?

İlk adım. İmplantasyon için hazırlık bir konsültasyondur: bir implant cerrahı bir muayene yapar, acil implantasyon için endikasyonları ve kontrendikasyonları değerlendirir, 3D teşhis – CBCT’yi reçete eder. (Sadece kliniğimizde CBCT analizi için yapay zeka Diagnocat kullanılmaktadır ! Program 3D resimler dişlerin ve kemiklerin durumunu belirler, doktorun doğru teşhis ve tedavi planı yapmasına yardımcı olur.)

İkinci aşama. Bir diş cerrahı bir dişi çıkarır. Kemik dokusunun ve diş yuvasının durumunun görsel bir değerlendirmesi yapılır – tek aşamalı implantasyon olasılığı var mı?

Üçüncü aşama. Kemik dokusunun durumu tatmin ediciyse implant diş yuvasına yerleştirilir.

Dördüncü aşama. Sokette implantın iyi stabilitesine ulaşıldığında, kron sabitlenebilir (implantın anında yüklenmesi). İmplantın düşük başlangıç ​​fiksasyonu durumunda kron yaklaşık 4. ayda yerleştirilir. İşte bu, yeni bir kalıcı diş hazır!

Hangi implantları kullanıyoruz?

  • Astra Tech Implant System (İsveç)
  • Nobel Biocare (İsviçre)
  • Straumann (İsviçre)

Bunlar hastalarımıza en sık taktığımız implantlardır. Bunlar, yüksek hayatta kalma oranına sahip birinci sınıf implantasyon sistemleridir (bu, araştırma verileri, implantologların deneyimleri ve hastalarımızın incelemeleri ile kanıtlanmıştır). Onlar için fiyat, orta fiyat segmentinin implantlarından daha yüksektir.

Yine de, herhangi bir klinik vakanın benzersiz olduğunu ve bir implant seçimi de dahil olmak üzere doktorunuz tarafından bir değerlendirme yapılmasını gerektirdiğini hatırlıyoruz.

 

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp