Esenyurt Diş Beyazlatma

Esenyurt Diş Beyazlatma

Esenyurt Diş Beyazlatma ; Diş lekeleri kaçınılmazdır. İster yaşlanma sürecinden, ister şaraptan, yemekten veya sigaradan kaynaklansın, çoğu insan bir noktada dişlerinde renk değişikliği yaşar. Neyse ki lekeleri önlemek için basit adımlar atabilir ve  profesyonel diş beyazlatma ile diş lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

 

Sarı Dişler Beyazlatılabilir mi?

Kesinlikle. Diş renklenmeleri profesyonel temizlik, beyazlatma ürünleri ve porselen kaplama ve diş yapıştırma gibi kozmetik hizmetler ile tedavi edilebilir. İhtiyaçlarınıza en uygun diş beyazlatma yöntemi estetik diş hekimliği konsültasyonunuz sırasında belirlenebilir.

Dışsal lekelere tütün kullanımı, koyu renkli yiyecek ve içeceklerin sık tüketimi , gazlı içecekler ve sporcu içecekleri, yetersiz fırçalama ve seyrek diş ziyareti gibi yaşam tarzı seçimleri neden olur . Çoğu durumda, yüzey lekeleri profesyonel temizlik yoluyla en azından bir dereceye kadar hafifletilebilir.

Topikal Diş Beyazlatma Dışsal Lekelenmelere Yöneliktir.

Güçlü bir günlük ağız hijyeni rutini sürdürmek, diş yüzeyindeki lekelenmeyi oluşmadan önce gidermeye yardımcı olabilir. Ancak günlük kahve veya soda tüketimi ve tütün kullanımı gibi alışkanlıklar evde yapılan her türlü çabayı etkisiz kılabilir. Sigara içiyorsanız, sadece dişlerinizin görünümü için değil, ağız sağlığı için de bırakmanın önemini yeterince vurgulayamayız. Sigara içenler dişeti hastalığı ve ağız kanseri için önemli ölçüde daha yüksek risk altındadır . Tütün kullanıcıları ayrıca diş çürümesi, kronik ağız kuruluğu ve amansız ağız kokusu için daha yüksek risk altındadır.

İçsel lekeler yaşlanma sürecinin bir sonucu olabilir. Suda aşırı florür (florozis), tetrasiklin ve doksisiklin, klorheksidin ve setilpiridinyum klorür içeren gargaralar gibi dış etkenler de bunlara neden olabilir. Bu lekeler diş minesinin altında yer aldığından topikal beyazlatmaya yanıt vermeyebilir.

Diş minesinin altında oluşan derin lekeler hala tedavi edilebilir ve hatta  ofis içi diş beyazlatma hizmetlerine iyi yanıt verebilir.

Diş Beyazlatma Dişleriniz İçin Kötü mü?

Diş beyazlatma dişleriniz için kötü değildir. Ancak beyazlatma işlemi geçici diş hassasiyetine neden olabilir. Kozmetik diş hekimleri tarafından sunulan bazı ürünler, hassasiyeti azaltmak ve mine mukavemetini artırmak için potasyum nitrat ve florür ile formüle edilmiştir.

Tezgah üstü uygulama tepsileri ile beyazlatma tamamlandığında solüsyon sızması meydana gelebilir. Bu, yumuşak ağız dokusunu tahriş edebilir ve diş hassasiyetini artırabilir ve dişlerinizi beyazlatma zamanı geldiğinde bir diş hekimi ile çalışmanın mantıklı olmasının birçok nedeninden biridir.

Diş Beyazlatma Sonuçlarınızı Nasıl Koruyabilirsiniz?

tedaviden sonra dişlerinize nasıl baktığınız, sonuçlarınızın görünür olduğu süre konusunda diş hekimlerimizin yapabileceği her şeyden daha doğrudan bir role sahip olacaktır.

Neyse ki, diş beyazlatma sonuçlarını korumak nispeten kolaydır. Çoğu durumda, halihazırda sahip olduğunuz rutinler için çok fazla ayarlama gerektirmez. Dişlerinizi parlak ve güzel tutmak için şunları yapabilirsiniz:

  • Sigara içmemek, çiğnememek veya nikotin içeren ürünler kullanmamak
  • Kahve, çay ve kırmızı şarap alımınızı azaltmak
  • Gazlı içecekleri ve spor içeceklerini pipetle içmek
  • Böğürtlen ve sos gibi koyu renkli yiyeceklerin alımını azaltmak 
  • Elma, çilek, kereviz, havuç ve armut gibi tükürük üretimini uyaran yiyeceklerle lekeye neden olan maddeleri yıkamak
  • Leke yapıcıların dişlerinize oturmaması için yemek yedikten veya içtikten sonra ağzınızda su çalkalamak

Bu adımlara ek olarak, her yemekten ve atıştırmadan sonra yumuşak kıllı bir diş fırçası ve hafif aşındırıcı bir diş macunu ile dişlerinizi fırçalayarak dişlerinizin beyaz kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Unutmayın, bazı diş macunu türleri diş restorasyonlarını çizebilir ve zarar verebilir.

Dişleri Beyazlatmak Ne Kadar Sürer?

Koltuk başı, ofis içi diş beyazlatma yaklaşık 60 dakika sürer. Evde diş beyazlatma kitleri iki ila dört hafta sürebilir. Her iki seçenek de gülümsemeyi birkaç ton aydınlatabilir ve gülümsemenize parlak ve güzel bir görünüm kazandırmak için yüzey lekelerini ortadan kaldırabilir.

 

Esenyurt Diş Beyazlatma randevu için : +90 544 856 81 16 numaradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp