Zirkonyum Kaplama Esenyurt

Zirkonyum Kaplama Esenyurt ; Restoratif diş hekimliği, zayıf, kırılmış veya hasar görmüş dişlerden muzdarip insanlar için inanılmaz şeyler yapabilir. Diş kronu gibi restorasyonların büyüsü sayesinde, bu hastalar güzel gülümsemelerini geri kazanabilir ve dişlerine en sevdikleri yiyeceklerin yeniden tadını çıkarmalarını sağlayan işlevselliği geri kazanabilirler. Zirkonyum kaplama, hizalama sorunlarını düzeltmek, hasarı düzeltmek ve dişlerinizin şeklini ve görünümünü iyileştirmek için başka bir seçenek sunan inanılmaz derecede dayanıklı bir malzeme olan dental kuron ailesine yeni ve harika bir ektir.

Neden Zirkonyum Kaplama Yaptırmalıyım?

Zirkonyum, titanyum ailesinin bir üyesidir ve zirkonyum olarak bilinen malzemenin beyaz kristal oksit formu olan bir bileşimle grup 4 element olarak sınıflandırılır. Başka hiçbir diş restorasyon materyali, doğal diş minenize yakın bir görünümü korurken zirkonyumun dayanıklılığını ve esnekliğini sağlamaz. Zirkonyum, kalça, parmak ve diz protezlerinde kullanımı sayesinde iyi kazanılan güç konusunda bir üne sahiptir. Titanyum ile paylaştığı özellikler sayesinde canlı doku ile reaksiyona girmediği için alerjik reaksiyon üretmeme veya reddedilme riskine maruz kalma avantajına da sahiptir. Zirkonyum Taç kullanmak için zaten yeterli neden yokmuş gibi, diş hekiminiz onları muayenehanesinde yapabileceği için restorasyon seçeneklerinin en uygun ve kullanışlı olanıdır. Yurtdışından gelecek olan hastalarımız (Dental Tourism) Whatsapp üzerinden fotoğraf göndererek planlama talep edebilmektedir.

Çoğu hastanın karşılaştığı ilk sorun maliyettir. Zirkonyum kronları kısa vadede diğer restorasyon biçimleri kadar ekonomik değildir, ancak dayanıklılıkları ve güvenilirlikleri ömür boyu sürmelerini sağlar. Zirkonyum kaplamaların onarımı nadiren gereklidir, ancak kapağın altındaki çürümeyi tanımlamayı zorlaştırırlar ve bu da onarım işi yapılırken çıkarma ihtiyacına neden olabilir. Bununla birlikte, güçleri bir dezavantajla birlikte gelir. Zirkonyum, doğal minenizden önemli ölçüde daha dayanıklıdır ve bu, bitişik dişlerde ek aşınmaya ve hasara neden olabilir. Zirkonyum, doğal minenize benzerlik gösterse de, fark, çoğu hastanın onu en görünür dişler için kullanmamayı tercih etmesi için yeterince önemlidir.

Bu kuronlar, tüm kuronların en iyilerini tek bir pakette, görünümde, dayanıklılıkta ve (uzun vadede) uygun fiyatta birleştirir. Bazı sigorta şirketleri ek maliyetleri nedeniyle bu kronların maliyetini karşılamayabilir, ancak bazı durumlarda tıbbi olarak gerekli görülmesi halinde karşılanabilir. Diş kronlarına yatırım yapmak isteyen hastalar, bizimle  iletişime geçmelidir.

Zirkonyum Kaplama Esenyurt : 0 544 856 81 16

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp