Beylikdüzü Diş İmplant

Beylikdüzü Diş İmplant

Beylikdüzü Diş İmplant; Eksik dişleriniz mi var? Dişlerinizi kaybettiyseniz veya planlı bir diş çekiminiz varsa, diş hekimlerimiz  diş implantları ile gülüşünüzü yenileyebilir ve geride kalan boşluğu doldurabilir  .İmplantlı diş hekimliği, harika bir gülümsemeye geri dönmek ve güvenle ısırmak ve çiğnemek için klinik olarak kanıtlanmış ve güvenli bir çözüm sunar. Doğal dişlerinizi kaybederseniz, çene kemiğiniz ve çevre dokularınız zamanla erimeye veya kaybolmaya başlar. İmplantlar çeneye yerleştirildiğinde, kalan kemiğin büyümesini ve küçük kan damarlarıyla birlikte metalin etrafında birleşmesini sağlar.

Diş İmplantları Nelerdir?

Diş implantları, eksik dişleri değiştirmenin kanıtlanmış bir yoludur. Restore edilmiş bir gülümseme ve hastanın ağız hijyeninde genel bir iyileşme ile sonuçlanırlar. Bu prosedür, bir çene kemiğine cerrahi olarak takılan metal bir çerçeveyi içerir ve ardından çerçeveye yedek dişler monte edilir. Yedek dişler implant tarafından güvenli bir şekilde yerinde tutulur ve herhangi bir zorluk yaşamadan yemek yemenizi ve konuşmanızı sağlar.

Diş İmplantı Çeşitleri ; İmplant tipleri arasında halihazırda birçok farklı çözüm bulunmaktadır. İmplant implantasyonu, dayanıklı ve estetik bir çözüm sağladığı için günümüzde en popüler diş prosedürlerinden biridir. İmplantasyon için, hastanın ihtiyaçları ve tıbbi durumu dikkate alınarak her durumda uygun implant ve yöntem belirlenir.Beylikdüzü Diş İmplant

Dental implantlar iki ana türe ayrılır;

  • tek fazlı ve
  • iki aşamalı implantlardan bahsedebiliriz.

İki grup içinde birkaç kategori ve çeşitli implant türleri vardır. Bakalım ne olduklarını!

Tek fazlı implant

Tek fazlı bir implantın adı, implant kökü ve başının bir arada olduğunu gösterir. Bu durumda implantasyon için bir ameliyat yeterlidir, bu nedenle tedavi süresini önemli ölçüde kısaltır. Çoğu durumda, bu prosedür daha az ağrılıdır çünkü ikinci bir implant bırakma ameliyatına gerek yoktur. İyileşme sürecinin hızına bağlı olarak nihai sonuç yaklaşık 6-8 haftada elde edilebilir.

Tek fazlı bir implant içinde iki kategoriyi ayırıyoruz:

  1. kemiğe yerleştirilir ve
  2. çene kemiği tipi.

Subperiostal implant

Hastanın yeterli kemik miktarı ve kalitesi yoksa kemiğe bir implant yerleştirilmesi önerilir. Bu durumda diş etlerinin altına, çene kemiği üzerine bir yere pimlerin tutturulduğu bir çerçeve yerleştirilir. Daha sonra implant başının kısımları yani dişler bu pimlerin üzerine yerleştirilir.Beylikdüzü Diş İmplant

Transosteal, çene kemiğinden geçen bir implant

Hastada çok az kaliteli kemik dokusu varsa, çene kemiğinden eskisine benzer bir implant geçirilmesi önerilir. Bu prosedürde, çene kemiği delinir ve ardından yerleştirilen sütunlar, U şeklinde bir çerçeve oluşturmak için çene kemiğinin altına metal bir plaka ile sabitlenir.

İki fazlı implant

Bu durumda protez protezi iki aşamalı bir işlemle gerçekleştirilebilir. İlk adım olarak doktor, implantı çene kemiğine yerleştirir ve ardından üstündeki diş eti dokusunu diker. Bunu uzun bir iyileşme ve ossifikasyon dönemi izler, bunun sonunda implantın boynunu çevreleyen diş eti tekrar ortaya çıkar. İkinci aşamada ise doktor protezi yapar.

Sen hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz All-on-4 tekniğine linke tıklayarak.

Diğer Diş İmplantı Çeşitleri

Çene kemiğine yerleştirilmiştir

Çene kemiğine yerleştirilmiş bir diş implantı, diş implantasyonunun en yaygın yöntemidir. Ancak bu, hastanın kemiğinin yeterli olmasını ve vücudunun yabancı cismi emebilmesini gerektirir. Bu kategoride, vida, silindir veya bıçak şeklindeki implantlar gibi birkaç tip vardır.

Geçici

Geçici implant, kalıcı implantın kemikleşme aşamasında kullanılır. Henüz katılaşmamış ve kemikleşmemiş implantların üzerindeki yükü hafifletmek için. Bu yapıldıktan sonra, geçici implant kolayca ve neredeyse ağrısız bir şekilde çıkarılabilir.

İmplant prosedürünüzün potansiyel maliyeti hakkında bir fikir edinmenin en iyi yolu, gelip bizimle konuşmaktır.

Doğru Kliniği Seçmek 

Muayeneden ameliyat sonrası bakıma kadar tedavinizin her adımını gerçekleştirecek diş kliniğini seçmek büyük bir karardır . Bilgili ve güler yüzlü bir kadro ile çalışan deneyimli bir diş cerrahı istiyorsunuz.

Dental implantlar bir hastanın hayatını değiştirebilir. Bu nedenle, hastalar tedaviden önce, tedavi sırasında ve sonrasında bilmeniz gereken önemli şeyleri iletebilecekleri ve güvendikleri birinden bakım almalıdır.  

Ayrıca bu ameliyat için uygun bir aday olduğunuzu belirleyebilecek profesyonellere ihtiyacınız var. Diğer ağız ameliyatları gibi, en yüksek standartta yapılmadığı takdirde, hasta bir enfeksiyondan veya düzeltilmesi için daha fazla tedavi gerektirebilecek başka sorunlardan muzdarip olabilir.

Ek olarak, iyi bir cerrah, yedek dişi desteklemek için kaç implant gerektiğini bilecektir. Bu, implant üzerine çok fazla baskı yapmaktan kaçınacak ve başarısızlık ihtimalini artıracaktır. Aynı zamanda , bir diş hekiminin eylemlerinin neden olduğu periodontal yaralanma olarak tanımlanan iyatrojenik travmayı önlemekten de sorumludurlar .

Diş hekiminiz bir diş cerrahı önerebilirken, kendi diş hekiminizi arama hakkınız vardır. İlk randevunuzdan önce sormanız gereken üç soru:

  • Kaç yıllık tecrüben var?
  • Her yıl kaç diş implantı işlemi gerçekleştiriyorsunuz?
  • Başarı oranınız nedir?
  • Benzer durumlar için öncesi ve sonrası resimleri nerede görebilirim?

Sorularınızı yanıtlamak ve ilerlemek için ihtiyacınız olan bilgileri sağlamak için oturmaktan mutluluk duyuyoruz. Zorunlu olmayan ücretsiz konsültasyonumuzdan yararlanan aday hastalar, kliniğimiz ve personelimiz hakkında daha fazla bilgi edinme ve olabilecek endişelerini tartışma fırsatına sahiptir. Neyin kapsandığını ve neyin kapsanmadığını anlamanıza yardımcı olacak bir sigorta planını da gözden geçirebiliriz.

 

Diş İmplantına mı ihtiyacınız var?

İmplantlar maliyetli olabilir ancak gülüşünüzü onarmaya yardımcı olmanın yanı sıra ağız ve genel sağlığınıza yapılan bir yatırımdır.

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp