All-on-4 Tedavisi

Eksik dişler bir takım sorunlara yol açabilir, ancak neyse ki All-on-4® diş implantları tedavisi vardır . All-on-4®, tam bir takma dişi desteklemek için sadece dört diş implantının kullanılmasını ifade eder. Dental implantlar çene kemiğine ve dişeti dokusuna sabitlenir. Özünde, tıpkı doğal diş kökleri gibi işlev görürler, yani tam protezler için yüksek bir stabilite seviyesi.

Lincoln uygulamamızda sunulan bu devrimci prosedür, bir takma dişin mükemmel stabilitesi, harika estetik sonuçlar ve hastanın gülümsemesine geri döndürülen işlev anlamına gelir. Bunların hepsi, pek çok insanın All-on-4® tedavisiyle ilgilenmesinin nedenleri, ancak herkesin bir aday olmadığı.

All-on-4 Tedavisini Tercih Ederken

Tedavi için iyi adaylar, ciddi diş kaybından muzdarip en az 18 yaşında olan kişilerdir. Çoğu durumda,  hastaları genellikle orta yaştan altın yıllarına kadar daha yaşlı olma eğilimindedir.

Ağız cerrahisi tedavisine dahil olduğundan, adayların genel sağlık durumu iyi olmalıdır, böylece ameliyat genel sağlık için herhangi bir risk oluşturmaz. Konsültasyon sürecinde, hastanın diş öyküsü ve tıbbi öyküsü  için adaylığı değerlendirmek üzere düşünülebilir.

Diş Kaybının Kapsamı

Diş kemeri boyunca dişlerinin çoğunu veya tamamını kaybeden insanlar için idealdir. Tek bir diş veya kalan birkaç diş varsa, diş implantlarını tedavi için yerleştirmek üzere bu dişler çıkarılabilir.

Sadece tek bir dişi veya birkaç dişi eksik olan hastalar tedavi için kötü aday olacaktır. Bununla birlikte, bu durumlarda dental implantlar dental kronları veya dental köprüyü desteklemek için kullanılabilir. Bu seçeneklere ilişkin adaylık, konsültasyonun bir parçası olarak tartışılabilir.

Gerekli Çene Kemiği  Yoğunluğu

Dental implantları desteklemek için yeterli çene kemiği yoğunluğu ve dişeti dokusu yerinde olmalıdır. Yeterli kemik ve dişeti dokusu eksikliği, hastanın All-on-4® veya herhangi bir diş implantı için uygun olmayacağı anlamına gelir. Diş kaybının talihsiz yan etkilerinden biri dişeti çekilmesi ve çenede kemik yoğunluğunun kaybıdır. Uzun zamandır dişleri eksik olan kişiler, All-on-4® için aday olmayabilirler.

Neyse ki, insanların diş implantlarına uygun hale getirilmesine yardımcı olabilecek kemik aşılama ve sakız aşılama prosedürleri mevcuttur. Bu prosedürlerin uygulanması, tedavi süresini birkaç ay artıracaktır, bu nedenle hastalar bunu akılda tutmalıdır.

All-on-4 Tedavisi İyileşme Süreci

Dental implantlar yerleştirildiğinde, çene kemiği ile kaynaşmaları önemlidir. Bu süreç osseointegrasyon olarak bilinir. Bu, takma dişin düzgün bir şekilde sabitlenmesini ve tutulmasını sağlar.

Hastaların iyileşme süreci ve ağız cerrahisinin yan etkileri hakkında gerçekçi beklentileri olmalıdır. Tedaviyle ilişkili tüm riskleri ve faydaları bilmek de önemlidir. Gerçekçi beklentilere sahip olmak genellikle daha iyi genel sonuçlara yol açar.

All-on-4 Tedavisi ile ilgili Daha Fazla Bilgi Edinin

Yenilenmiş bir güvenle gülümsemenize nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi için, bugün gelişmiş ağız cerrahisi merkezimize başvurun . Ziyaretinizi bekliyoruz ve sizi en iyi şekilde nasıl gülümseteceğinizi tartışıyoruz.

Diş Teli Tedavisinde yine bilgi alabilirsiniz.

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp