İmplant Diş Hangi Yaşlarda Yapılır

Diş kaybı en ciddi diş problemi olarak kabul edilir. Eksik dişler oral fonksiyonlardan uzaklaşır, oral gücü azaltır ve gülümsemenin güzelliğini tehlikeye atar. Diş kaybı ne kadar uzun süre tedavi edilmezse, diğer ağız sağlığı problemleri riski de o kadar büyük olur. Zamanla, eksik dişler bitişik dişlerin kaymasına veya mağaraya neden olabilir ve dişin köklerinden stimülasyon olmadan çene kemiği bozulmaya başlayacaktır.

İmplant Diş Hangi Yaşlarda Yapılır ?

Diş implantları, doğal dişleri yakından taklit ettikleri için eksik dişleri olan hastalar için en iyi restoratif tedavi seçeneğidir. Dental implantlar, yapay diş kökleri olarak işlev görmek için çene kemiğine yerleştirilen küçük vidalardır . İmplantlar, kronlar, köprüler ve takma dişler dahil çeşitli restorasyonları demirler. Dental implantların faydaları, bu restorasyonları Dr. Andrew R. Glenn’in diş hastaları arasında son derece popüler bir seçim haline getirmektedir.

Ne yazık ki, tüm hastalar bu prosedür için ideal aday değildir. Burada, dental implantları ve yaş kısıtlamalarını ve Lincoln, NE hastalarımızın bu sınırlamalardan nasıl etkilenebileceğini tartışıyoruz.

İmplant Diş Hangi Yaşlarda Yapılır?

Diş implantları diş restorasyonları için en güvenli temeli sağlar. Bununla birlikte, tedavinin başarısı osseointegrasyon olarak bilinen bir süreç olan dental implantların çene kemiği ile kaynaşmasına bağlıdır. Dental implant tedavisinin hastalar için başarılı olması önemlidir, bu nedenle Dr. Glenn, dental implantların her hasta için en iyi tedavi seçeneği olup olmadığını belirlemede titizdir. Dental implant adaylığını belirlerken dikkate alınan birçok faktör vardır ve bunlardan biri hastanın yaşı veya daha spesifik olarak yaşın çene kemiğinin gelişimini ve gücünü nasıl etkilediğidir.

Genç Hastalar İçin Dental İmplantlar

Ne yazık ki, genç hastalar genellikle dental implant tedavisi için iyi aday değildir. Dental implant tedavisinin başarılı olması için çene tamamen gelişmelidir. Çene büyürse veya diş implantları yerleştirildikten sonra ısırık kayarsa, tedaviyi tehlikeye atabilir. Her birey farklı bir hızda gelişir, ancak bir hasta genellikle 18 yaşına gelinceye kadar diş implantı tedavisi için ideal bir aday olarak kabul edilmez. Bu belirleme, hastanın kemik gelişimi incelendikten sonra duruma göre yapılacaktır. .

Yaşlılara Özel Diş İmplantları

Birçok yaşlı hasta, dental implantların yaş gruplarındaki bireyler için uygun bir tedavi seçeneği olmadığını düşünmektedir. Bununla birlikte, dental implant tedavisi için üst yaş sınırı yoktur. Dental implantlar 90’lı yaşlarındaki hastalar dahil olmak üzere yaşlı hastalar için başarılı olabilir. Yaşlı hastalar için dental implant adaylığını etkileyebilecek faktörlerden biri çene kemiğinin gücü veya yoğunluğudur. Çene kemiği, özellikle dişler uzun bir süre boyunca eksikse, hasta yaşlandıkça zayıflama eğilimindedir. Neyse ki, çene kemiğinin gücünü geri kazanmak ve dental implant tedavisine izin vermek için bir kemik grefti yapılabilir. Diş Teli İstanbul

Bize Ulaşın

Diş kaybınız varsa ve diş implantlarının gülümsemenizin gücünü ve sağlığını nasıl yeniden inşa edebileceğini öğrenmek istiyorsanız, en kısa zamanda bizimle iletişime geçin .

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp