İmplant Tedavisinde Planlama

İmplant Tedavisinde Planlama ; Diş eksikliğiniz bulunuyor ve implant tedavi sürecini merak ediyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

İmplant diş hekimliği prosedürleri söz konusu olduğunda ön planlamanın önemini düşünmek için bu fırsatı değerlendirelim.

İmplant Tedavisinde Planlama 

Herhangi bir büyük diş prosedürünün uygulanmadan önce dikkatlice ve titizlikle planlanması önemlidir. Bu, mümkün olduğunca az komplikasyon olmasını ve daha sonra ikincil veya düzeltici prosedürlere duyulan ihtiyacı önlemeye yardımcı olur. İmplantların çene kemiği ve dişeti dokusuna köklendiği implant diş hekimliği gibi bir tedavi ile bu ön planlama, başarı ve başarısızlık arasındaki fark anlamına gelebilir.

Kemik Grefti mi, Diş Eti Grefti Gerekli mi?

Ön planlama sürecinin ilk önemli adımlarından biri kemik aşılama veya dişeti büyütme ihtiyacını göz önünde bulundurmaktır. Bu konular ağızdaki bu canlı dokuların toplam yoğunluğunu içerir. Bazı durumlarda, yerleştirilen dental implantların kaynaşması için uygun canlı dokuya sahip olduğundan emin olmak için bir hastanın kemik grefti ve / veya diş eti büyütme işlemine tabi tutulması gerekebilir.

Aşılama gerekliyse, aşılama prosedüründen sonra tam iyileşmeyi hesaba katmak için implant diş hekimliği sürecine birkaç ay ekleyeceğini unutmayın.

Kullanılacak İdeal Diş İmplantı Türünü Bulma

Hastaların çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için birçok farklı tipte diş implantı mevcuttur. Bir ağız cerrahı, diş röntgenlerini inceleyerek ve diş değişimiyle ilgili ihtiyaçlarını dikkate alarak, hastanın ihtiyaçları için kullanılacak en iyi implant türü hakkında bilinçli kararlar verebilir.Diş Teli İstanbul

İmplant Yerleşiminin ve Konumunun Ön Planlanması

Gerçek dental implantların yerleştirilmesi söz konusu olduğunda, dijital modeller ve röntgenlerin her ikisi de dikkate alınır. İmplantlar, ısırıktan implant üzerindeki stresin çene kemiğine ve sakız dokusuna düzgün bir şekilde dağılmasını ve çevre yapılara herhangi bir zarar vermemesini sağlamak için konumlandırılacaktır.

Hastalara Ameliyat Öncesi Talimatlar Sağlama

Gerçek ağız cerrahisi gerçekleşmeden önce hastalara ameliyat öncesi talimatlar verilecektir. Ameliyattan önce yapılacaklar ve yapılmayacaklar listesi, komplikasyon olmadan iyileşme şansını artırabilir ve ayrıca ameliyat sonrası yan etkilerin şiddetini azaltmaya yardımcı olabilir.

İmplant Dişhekimliği ile İlgili Tüm Soru ve Kaygıları Ele Alma

Herhangi bir ağız cerrahisi öncesinde hastalarımızı her zaman prosedür hakkında soru sormaya teşvik ediyoruz. Bu, ihtiyaç duydukları bilgileri edinmelerine yardımcı olur ve sahip oldukları endişeler hakkında düşüncelerini rahatlatır. Gördüğünüz gibi, ön planlama ağız cerrahının hastanınki kadar hazırlığıyla ilgilidir.

İmplant Tedavisinde Planlama Hakkında Bilgi Edinin

İmplant diş hekimliği ve mümkün olan en güzel gülümsemeye nasıl yardımcı olabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için, bugün gelişmiş diş bakımı ve ağız cerrahisi merkezimize başvurun .

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp