Anestezi ile Diş Çektirme

Anestezi ile Diş Çektirme

Anestezi ile Diş Çektirme ; Anestezi / anestezi / işi kolaylaştırmanın ve hasta konforunu sağlamanın modern yollarından biridir. Çoğumuz “Evet, süper anestezik, acıtmasın diye!” Ama bu gerçekten en iyi çözüm mü? Anestezi sonrası neler yaşayacağımızı ve yüzümüzün yarısını ne kadar süreyle hissetmeyeceğimizi tam olarak biliyor muyuz? Öyleyse, uygulanabilecek anestezi türlerine ve dezavantajlarına bakalım, onları sadece acıtmasın diye deneyimlemeye istekli olsak da, felsefemiz bilginin bir barış kaynağı olduğu inancına dayanmaktadır.

Hastalarımızdan sık sık duyuyoruz – “Evet, diğer zamanlarda beni anestezi altına aldılar – bana sıktılar!”. Öyleyse, şimdi kaç çeşit anestetik olduğunu açıklamamız gereken zaman geliyor. Dental Tourism

Anestezi ile Diş Çektirme : Anestezi türleri

Yerleştirme yöntemine göre anestezi , temas, terminal, iletken (periferik ve merkezi) ve intraligamenter olarak ikiye ayrılır . Elbette başkaları da var, ancak pratikte en sık kullanılanlara bakacağız.

Temaslı anestezi

Temaslı anestezi veya sözde püskürtme, yalnızca mukozanın yüzey katmanına maruz kalan terminal sinir uçlarını uyuşturmayı amaçlar. Genellikle iğne batması veya süt dişlerinin çekilmesi hissini azaltmak için terminal veya kablolu anesteziden önce yerleştirilir.

Terminal anestezi

Terminal anestezi altında , analjezik çözelti, sinir uçlarının belirli bir bölgesine sızar. Pratikte en çok kullanılan anesteziklerden biridir.

İletken anestezi

Periferik ileti anestezisi (çene), yüzünün yarısını hissettiğin, dudağının alt kısmının toprağa sarkarak dudak köşesinden salya aktığı, yarı dilinin karıncalanması, konuşmanın zorlaştığı ve değişikliklerinizi ifade ettiği bu tür anestezidir. 3-4 saat içinde. Burada birçok hasta, etkinin uygulanan anestezik miktarının bir sonucu olduğunu düşünmektedir. Ancak gerçek, sinirin daha büyük hacimde dokuları uyuşturmaktan sorumlu olan kısmına sızdığı için dozda değil, yerleştirildiği yerde yatmaktadır.

Intraligamentary anestezi

Intraligamentary anestezi, iğneleme içermeyen nispeten yeni bir yöntemdir. Diş ile diş eti arasındaki boşluğa yerleştirilen çok ince ve küçük iğneler kullanılır ve solüsyon çok yavaş enjekte edilir, sadece ilgili diş ve çevresindeki yumuşak doku uyuşturulur. Bu tür bir anestezi neredeyse algılanamaz ve ofisten çıktığınızda, birinin alt veya üst dudağınızın sarktığını fark edebileceğinden endişelenmeyeceksiniz. Ama tabii ki dezavantajları da var, çünkü geçişinden sonra bir yan etki, baskı altındaki dişte hafif bir ağrı veya yerleştirildiği diş etinde yara benzeri bir şey görünmesi olabilir. Elbette bu rahatsızlık kalıcı sonuçlar olmadan birkaç gün içinde geçer.

Şimdiye kadar, tüm iyi şeyler, ancak farklı anestezi / anestezi türleri / risklerini gizler, ki bu da dikkate alınmalıdır. Bir sonraki yazımızda bu konuyu daha detaylı tartışacağız. Ve yine de hepinize hitap ediyoruz, mevcut veya gelecekteki hastalar, sorularınız olduğunda diş hekiminizle iletişime geçmekten çekinmeyin, sonuçta bu sizin sağlığınız!

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp