Dental İmplant Neden Titanyumdan Yapılmıştır?

dental implant

Dental implant , doğal dişlerinizdeki boşlukları doldurmanın en modern yollarından biridir. Çoğu zaman implantlar titanyumdan imal edilir – korozyona dayanıklı ve vücuda tamamen etkisiz olan çok dayanıklı bir malzemedir, bu nedenle alerjik reaksiyonlara neden olmaz.

Titanyum dental implantların geçmişi 1952’ye kadar uzanıyor. Daha sonra İsveçli profesör Per-Ingvar Branemark bir tavşanın femuruna bir titanyum silindir taktı. Bir süre sonra, titanyum ossointegrasyon adı verilen kemikle büyüdü. Branemark’ın keşfi, diş hekimliği dahil birçok tıp dalında hızlı bir şekilde uygulama bulmuştur. 1965 yılında hastaya titanyum dental implantlar implante edildi.

Titanyum nedir ve neden implant ameliyatı için idealdir? Çeliğin mukavemeti ile karşılaştırılabilir, aynı zamanda çok daha hafif, çok yüksek mekanik dirence sahip bir elementtir. Ek olarak, korozyon direnci ve çoğu maddenin zararlı etkileri ile karakterize edilir: hidroklorik asit, sülfürik asit, organik asitler, klor, alkali reaksiyonlu çözeltiler ve hatta deniz suyu. Bu, çok sert yiyecekleri bile ısırırken ve ağız hijyeni için amaçlanan yiyeceklerle veya ürünlerle sık temasa girdiğinde titanyumdan yapılan diş implantlarının zarar görmeyeceği anlamına gelir.

Titanyumun çok önemli bir özelliği insan vücudu için nötr olmasıdır. Saf,% 100 titanyumun tamamen biyolojik olarak nötr olduğu varsayılmaktadır, bu nedenle herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmadığı varsayılmaktadır. Dahası, bağışıklık sistemi yabancı madde olarak titanyum almaz, bu nedenle diş implantının kabul edilmemesi riski yoktur. Aslında, implant tedavisinin başarısı büyük ölçüde hastaya bağlıdır – diş hekiminin tavsiyelerine uygun, uygun ağız hijyeni ve her organizmanın bireysel yatkınlıklarını koruyarak. Tahminlere göre, titanyum diş implantı olan hastaların yaklaşık% 95’inde tedavi başarılıdır.

Dental İmplant Tedavisinin  Avantajları

Doğal dişlerini kaybeden kişilerin implant sayesinde daha fonksiyonel bir diş yapısına sahip olması mümkündür. Titanyum diş kökü çeneye doğru şekilde yerleştirildiğinde çene yapısında bir problem oluşmamaktadır. Renk olarak diğer dişlerden farksız olması, ve sunduğu estetik alternatifler tedavinin tercih edilmesinde başka bir sebep oluşturmaktadır. Tüm bu avantajlar ve olanaklar durmaksızın geliştirilen yöntemler ve tekniklerle birlikte implant tedavisi önerilen vaka sayısını gün geçtikçe arttırmaktadır.Her tedavide olduğu gibi implant çözümlerinde de önceliğimiz fiyat-performans optimizasyonudur. Makul ve adil ücretle bu tedaviyi gerçekleştirmek ve insanların yaşantısının olumlu etkilenmesi mümkün hale gelecektir. Tüm bu özellikler sorunsuz bir şekilde hastalarımıza sunulacak ve insanların sosyal hayatına aynı gün içerisinde dönmesi mümkün hale getirilecektir.

Dental İmplant Tedavisi Güvenli Mi?

Ehil hekimler tarafından röntgen ve tomografi ile titiz bir muayene sonrası, hastaların özel şartları da değerlendirilerek önerilen implant tedavisi  tamamen güvenlidir. Bu tip bir tedavinin güven problemi oluşturmaması, birçok kişinin bu tedavi yöntemini tercih etmesine sebebiyet vermiştir. İmplant tedavisi sayesinde hastalar tüm dişlerini kullanılabilmekte ve ömür boyu aynı dişi kullanabilmektedir. Dişin lekelere karşı dayanıklı olması, estetik görünümün bozulmasını engellemektedir. Normal diş rengiyle aynı olması ve estetik  açıdan sunduğu seçenekler, rahatça kullanılmasına sebebiyet vermektedir. İnsanlar implant ile sosyal yaşantılarına özgüvenle ve sağlıkları şekilde aynı gün içerisinde dönebilmektedir.

Randevu ve Muayene Artık Çok Kolay

Randevu almak ve ya detaylı bilgi edinmek için WhatsApp üzerinden direk bilgi alabilir ve merkezi konumda olan kliniğimize gelerek 15 dk gibi bir sürede bu hizmeti alabilirsiniz. Dental Tourism

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp