Dental İmplant Türleri

Dental İmplant Türleri

Dental İmplant Türleri ; İmplantlar saf titanyumdan üretilir. Oldukça küçüktürler ve normal diş kökleri gibi davranmaları için diş etinin altındaki kemiğe sığarlar. Her tür diş kaybı için kullanılabilirler ve ihtiyaç duyduğunuz her şeye uyacak şekilde kişiselleştirilebilirler. Artık ne olduklarını daha iyi anladığınıza göre, aralarından seçim yapmanız gereken farklı türleri gözden geçirelim. Diş implantları fiyat o uygun sen diş implant prosedürünün türüne bağlıdır.

Dental İmplant Türleri

İki ana implant türü vardır:

 • Subperiosteal: Bu diş implantları diş etinin altına ancak çene kemiğinin üzerine veya üstüne yerleştirilir. Bu tip implant, yeterince sağlıklı doğal çene kemiğine sahip olmayan ve onu yeniden inşa etmek için bir kemik büyütme prosedürüne giremeyen veya yaptırmak istemeyen hastalarda kullanılabilir.
 • Endosteal: Bu diş implantları çene kemiğine yerleştirilir. Tipik olarak titanyumdan yapılmış ve küçük vidalar şeklinde şekillendirilmiş, en yaygın kullanılan implant türüdür.

Çene kemiğiniz diş implantlarını destekleyemiyorsa, kemiği yeniden oluşturmak, doğal çene hattınızı eski haline getirmek ve implant destekli dişler için sağlam bir temel sağlamak için çeşitli teknikler kullanılabilir. Bunlar şunları içerir:

 • Ridge genişlemesi. Çeneniz diş implantlarını destekleyecek kadar geniş değilse, kemik grefti materyali çenenizin üst kısmı boyunca oluşturulan küçük bir çıkıntıya veya boşluğa eklenebilir.
 • Sinüs kaldırma. Sinüs büyütme veya sinüs yükselmesi olarak da adlandırılan bu, üst arka dişlerin eksik olması nedeniyle doğal kemiğin bozulduğu durumlarda sinüsün altına kemiğin eklenmesini içerir.
 • Kemik büyütme. Bu, implantları başka şekilde destekleyemediğinde çenenizdeki kemiği restore etmeyi veya yenilemeyi içerir. Araştırmalar, kemiği güçlendirmek için kemik katkı maddeleri ve büyüme faktörlerinin kullanılmasının genellikle en iyi sonuçları verdiğini göstermektedir.

Alternatif Dental İmplant Teknikleri

Çene kemiğinizin sağlığına ve özel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, diş implantı diş hekiminiz geleneksel çok aşamalı diş implantı prosedürüne ek olarak bazı alternatif tedavi seçenekleri önerebilir. Seçenekler şunları içerebilir:

 • All On 4 Dental Implant All on 4 dental implant  , tam ark adı verilen üst veya alt yedek diş setinin yerleştirilmesine bir alternatiftir. Mevcut kemiğe dört diş implantı yerleştirilerek kemik grefti ihtiyacı ortadan kalkar. Sırasında 4 diş implantları  tüm özel abutmentlar yedek diş geçici seti aynı gün yerleştirilebilir, böylece kullanılır. Diş eti dokuları iyileşirken ve implantlar doğal kemiğinizle birleşirken değiştirilmiş bir diyet uygularsınız. Yaklaşık altı ay sonra kalıcı yedek dişler yerleştirilecek ve düzenli bir diyete devam edebilirsiniz. 4 diş implantının  maliyeti hakkında diş hekiminizle görüşebilirsiniz .
 • Mini diş implantları: Küçük veya dar çaplı implantlar olarak da adlandırılan bu kürdan boyutlu implantlar, en yaygın kullanılan diş implantlarından daha dardır. Daha az invaziv tekniklerle yerleştirilirler ve esas olarak alt protezi stabilize etmek için kullanılırlar.
 • Anında Yüklü Diş İmplantları: Aynı gün implantlar veya Bir  Günde İmplant olarak da adlandırılırlar, anında yüklenen diş implantları, dental implant yerleştirmenizle aynı randevuda geçici bir dişin yerleştirilmesine izin verir. Yeterli doğal kemiğiniz ve yeni geçici diş üzerine hemen yerleştirmeyi ve baskıyı destekleyecek kadar güvenli bir implantınız varsa, bu iyi bir seçenek olabilir.

  İmplant Markaları

  İmplant tedavisi düşünen ve hangi implant markası güvenilir ve ya hangi implantı uygulatırsam daha başarılı olur gibi soruları; İmplant tedavisi düşünen hastalarımıza cevap niteliği taşırken aynı zamanda merkezimizde uyguladığımız markalara ulaşabilirsiniz.Dental İmplant Türleri

  İmplant tedavisine başlamadan önce implant markalarını değil uygulanacak bölgenin durumu, cerrahi prosedürlere uygun implant cerrahisi, yara bakımı ve enfeksiyondan koruma için gerekli tedbirlerin alınması gibi bileşenler tedavi başarısında önemli rol oynamaktadır. İmplant Çene kemiğine yerleştirilen Grade 5 Titanyumdan üretilen bir vidadır.

  İmplantın yüzeyi daha çok kemik hücresiyle temas etmesi için çeşitli yöntemlerle mikroskobik olarak pürüzlendirilir. Steril şartlarda üretim yapan yüzeyi pürüzlendirilmiş implant markaları güvenle kullanılabilir. Günümüzde yerli ve yabancı 200 den fazla implant markası mevcuttur. Ülkemizde 4 adet üretim yapan implant fabrikası vardır.

  İmplant tedavisinin ülkemizde yaygınlaşmaya başladığı yıllarda Bazı implant firmaları kısa süre boyunca faaliyette bulunup daha sonra dağıtım ve satışı sonlandırdığı için, Bu implant markasını kullanan hekimler ve hastalar ileride oluşabilecek Diş yapışkan gevşemesi, Abutmentın implanttan ayrılması, kırılması gibi olumsuz durumlarda gerekli olan yedek ve ara parça bulunmuyordu. Hastalar açısından mağdur edici durumlarla karşılaşılabilmekteydi. Abutment denen implanta bağlanan parçayı yerine sıkıştırmak için gerekli olan bir anahtar parça bile bulunamayabiliyordu. Bu durumda uzun yıllardır üretim yapan, yedek parçası dünyada yaygın, Güvenilirliği kanıtlanmış yüksek fiyatlı implant markalarını kullanmak hastalar ve hekimler açısından öncelikli tercih sebebiydi. Günümüzde implant sistemlerinin yaygınlaşması ve Diş protez labaratuarlarının kişiye özel Custom abutment ve protetik parça üretmesiyle bu sorun tamamen ortadan kalkmıştır. İmplant firması ülkede bulunmasa bile protezin herhangi bir parçası çok rahatlıkla kişiye özel çok uygun maliyetle üretilebilmektedir.

  Günümüzde kullanılan en yaygın diş implant markaları listesi ve her bir markanın özelliklerinin kısa bir açıklaması:

  Ankylos diş implantları:Diş implant cerrahları tarafından 20 yıldan fazla kullanılmaktadır. Ankylos diş implant sistemi, normal dişler gibi görünen ve işlev gören diş restorasyonları ile uzun süreli sonuçlar vermeyi garanti eder. Patentli Ankylos TissueCare Bağlantısı, implant ile abutment arasındaki bağlantının tehlikeye atılmaması için, tam olarak mühendislik uygulanmış silindirik bir koniklikle güvenli bir uyum sağlar.

  Dentsply Diş implantları: saf titanyumdan yapılmıştır ve bu nedenle oldukça güçlü implantlar olmasıyla bilinmektedir. Dentsply Friadent Plus teknolojisinin, ossointegrasyonu(kemikle bütünleşme) hızlandırdığı kanıtlanmıştır, böylece çene kemiğinin kalitesini iyileştirebilir ve diş implant yerleştirme prosedüründen daha başarılı sonuçlar beklenebilir.

  Camlog diş implant sistemleri:implantın kendisi ve abutment arasında mekanik olarak güvenli ve doğru bir bağlantı sağlamak için patentli Tube-in-Tube tasarımına sahiptir; Camlog diş implantlarının tasarımı da anti-rotasyonel stabilite özelliğine sahiptir. Camlog implant sistemleri, kolay taşınabilirlik özellikleri nedeniyle diş hekimleri ve dişhekimlerine tüm implant uygulamalarında kolaylıklar sağlar.

  OSSTEM ve Hiossen implantları: implantın kendisi ve çevresindeki kemik dokusu arasında mükemmel bir ossoinentrasyon sağladığı kanıtlanmıştır. OSSTEM implant sistemleri üstün yüzey özellikleri sağlar elektron mikroskobu incelemelerinde kalıntı maddelerden tamamen arındırıldığı gösterilmiştir.

  Straumann implantlar: iyileşme süresini azaltmak için tasarlanmıştır ve optimal doku tepkisi elde ettiklerini kanıtlamıştır. Straumann implant sistemleri maksimum implant stabilitesini garanti eden Morse konik bir bağlantıya sahiptir.

  Biomed implant: son derece güçlü ve kırığa karşı dirençli olacak şekilde tasarlanmıştır, biomed diş implantları İsviçre üretimli bir firmadır dünyada satış rakamları arasında ilk 10 implant arasında bulunmaktadır.

  Nobel Biocare implant: saf titanyumdan üretilir ve eşsiz dayanıklılık ve mukavemet için soğuk işlenirler. TiUnite adı verilen tescilli yüzey, üstün implant stabilitesinde ve kemik oluşumu ve entegrasyonunda da fayda sağlar.

  AstraTech Diş implantları: immediat uygulamalar ve diş restorasyonu için öngörülebilir sonuçlar ve olağanüstü estetik için tasarlanmıştır. AstraTech Dental implantlar ayrıca tüm diş implantları endikasyonları için elverişli bir sistem olarak tasarlanmıştır.

  BioHorizons İmplant: neredeyse tüm protez ve cerrahi endikasyonu kapsayan yedi adet diş implant sistemi vardır. BioHorizons implantları da ömür boyu başarı garanti eder.

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp