Diş İmplantları

dis-implantlari

Diş implantlarınızı mükemmel durumda nasıl korursunuz?

Diş implantları tedavisi son yıllarda giderek daha popüler hale gelmekte ve tüketiciler tarafından kullanılmaktadır . Bir veya daha fazla eksik dişle sorun çözmenin en modern ve etkili yöntemidir. Diş implantları genellikle insan vücuduyla en uyumlu olan titanyumdan yapılır. Bunların kullanımının ana yararları ve yararları arasında, önemli ölçüde daha hızlı konsolidasyon süreci, kemikte normal sıvı akışının korunması ve yerleştirme müdahalesinde minimize edilmiş komplikasyon riski vardır.

Bununla birlikte, dental implant prosedürünün kalitesi hem niteliksel hem de güvenilirdir, zaman içinde mükemmel durumda tutulması da büyük ölçüde hastanın kendisine bağlıdır. İkincisi, diş hijyeni ile ilgili olarak gerekli iyi uygulama ve alışkanlıklara bağlı kalmalıdır. Aşağıdaki satırlarda dental implantlarınızın orjinal durumunu ve görünüşünü nasıl koruyacağınız hakkında biraz daha fazla bilgi edineceksiniz.

Dental implantlar için beş adım

1. Diş implantları: Düzenli fırçalama ve macun fırçalama – bu, diş sağlığı ve diş implantları ile bağlantılı olarak genel olarak gözlemlemeniz gereken ilk temel hijyenik alışkanlıktır – daha da fazlası. Yiyecek artıklarının ağız boşluğu içinde depolanması, ciddi enfeksiyonlara yol açan daha fazla zararlı bakteri ve mikroorganizmaya yol açmaktadır. Düzenli olarak fırça ve diş macunu kullanımı, bu tür enfeksiyonlara karşı büyük bir engel rolü oynayacaktır. Mükemmel diş hijyeni ve sağlığı için dişlerinizi (ve diş implantlarını) sabah ve gece yatmadan önce temizleyin.

2. Diş implantları: Diş ipliği kullanarak – standart diş fırçası ağız boşluğundaki tüm interdental alanlara ulaşamaz. Ayrıca, enfeksiyonlara yol açabilecek ve bunun sonucu olarak diş implantlarınıza zarar verebilecek yiyecek artıkları da vardır. İnterdental alanların güvenilir ve etkili bir şekilde temizlenmesi için bir diş kullanılması önerilir. Bu sayede zararlı bakteri ve mikro organizmaları en aza indirebileceksiniz. Diş implantlarındaki köprü yapılarının hijyenini korumak için, diş hekiminizden bilgi almanız gereken özel diş tipleri vardır.

3. Dental implantlar: su ile sulama – antibakteriyel gargaralar da piyasada bulunmaktadır ve bakteri ve mikro organizmaları gidermek için tasarlanmıştır. Onlarla ısırmak, dişlerinizi (ve diş implantlarını) bir fırça ile fırçaladıktan ve diş arası alanlarını bir dişle yapıştırıp temizledikten sonra oldukça yararlı olabilir. Plağı tamamen çıkarmaya ve diş implantlarının mükemmel görünümünü ve durumunu korumaya yardımcı olur.

4. Diş implantları: kürdan yok – kürdan hala ağız boşluğundan yiyecek artıklarını çıkarmak için yaygın olarak kullanılan bir ilaçtır, ancak aynı zamanda özellikle diş implantı yapan kişiler için olumsuz bir etkiye sahiptir. Kürdan diş implantlarını kolayca çizebilir ve estetik görünümlerinde ciddi hasarlara neden olabilir. Ek olarak, istemeyerek onlarla çalışmak, diş etlerine zarar vermek ve hatta iltihaplara neden olmak da mümkündür. Bu nedenle, ağız boşluğunu ve diş implantlarını temizleme konusunda kürdan ve keskin kenarlı aletlerden kaçınmanızı öneririz.

5. Diş implantları: muayeneler – dişçilik sonrası implantları gerçekleştirmek için önerilen süreleri takip etmek önemlidir. Ayrıca, yanlış bir şey her farkettiğinizde veya diş implantlarının yerleştirildiği yerlerde ağrı ve rahatsızlık hissettiğinizde diş hekiminizi ziyaret edin.

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp