Estetik Diş Dolgusu

Estetik diş dolgusu

Estetik diş dolgusu , bir dişin hasar gördükten sonra tamamen doğal bir görünüme kavuşması için ideal bir çözümdür. Diş yapısının büyük ölçüde restorasyonuna ihtiyaç duyulmayan durumlarda kullanılırlar ve diş hekimi muayenehanesine bir ziyaret sırasında uygulanabilir. Bir dişi iyileştirmek ve gülüşün estetiğini korumak için diş yüzeylerinin restorasyonu söz konusu olduğunda en yaygın çözümdür.

Bazen “beyaz dolgular” olarak da anılan estetik diş dolgusu , çürük nedeniyle diş dokusunun kaybolması durumunda uygulanmaktadır. 

Restoratif prosedürün orijinal görünümü ve işlevi geri kazanması için her küçük çıkıntı veya çatlağı da yeniden oluşturuyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra dolgular dişin doğal kısmında harmanlanacak ve ilk çıktığı zamanki kadar doğal görünecek ve hissedilecektir.

 

Böyle kaliteli bir estetik diş dolgusu 10 hatta 20 yıl sürebilir ve onlarca yıllık deneyimimiz ve binlerce dolgumuz buna kefil olabilir.

Estetik yapışkan malzemelerle diş çürüklerinin giderilmesi ve diş dokusunun eski haline getirilmesi  – Tüm işlem yaklaşık 45 dakika sürer. Lokal anestezi yardımı ile ağrısız işlem, dişinizin doğal ve sağlıklı görünümünü en az on yıl boyunca sanki hiç çürük olmamış gibi geri kazandıracaktır.

 

 

Mevcut amalgam dolguların değiştirilmesi

Amalgam (gümüş) dolgular, amalgam dolgunun yapışması için dişin sağlıklı bir kısmının çıkarılması gereken amalgam dolgunun aksine, dişin sadece enfekte olan kısmının çıkarılmasını gerektiren estetik dolgularla değiştirilmektedir. .

Diş restoratif dolgu için hazırlandığında, dişin sadece doğrudan etkilenen kısmını çıkarmamız gerekir. Bu önemlidir, çünkü yapışkan malzemelerin kimyasal bağ oluşturduğu dişin sağlıklı kısmının uzaklaştırılmasını en aza indirir. Bu nedenle, ek sabitleme yöntemlerine gerek yoktur.

Geleneksel amalgam dolgular (“gümüş dolgular”) sağlıklı diş dokusunun önemli bir kısmının çıkarılmasını gerektirir. Böyle bir kaybın nedeni, dolguyu yerinde tutmak için büyük ve düzgün (dikdörtgen) bir şekil hazırlama ihtiyacıdır, çünkü amalgam dolgular kimyasal bir bağ oluşturmaz; yerinde sabit kalmaları için mekanik sürtünme gerektirirler.
Çağdaş estetik diş hekimliği, bir dişin sağlıklı kısmına böylesine tamamen gereksiz, kalıcı ve zararlı bir müdahaleyi kabul edemez.
Önde gelen uluslararası uzmanlar, yüksek cıva içeriği nedeniyle amalgamı terk etmeyi önermektedir. Ayrıca, bir hastanın mevcut amalgam dolgularının çıkarılması ve estetik kompozit ve cam-iyonomerik dolgularla değiştirilmesi tavsiye edilir. Yurtdışından (Dental Tourism )gelecek olan hastalarımız için öncelikle tedavi planlaması için iletişime geçmesini talep ediyoruz.

 

Çağdaş yapışkan estetik dolguların (beyaz dolgular) görsel niteliklerinin geleneksel dolgulara kıyasla yadsınamayacak kadar üstün olduğunu söylemeye gerek yok. Söylemeye gerek yok, yapışkan dolgulu bir dişin güzelliği kıyaslanamaz.

Mevcut amalgam dolgunun değiştirilmesi – Diş yapısının her ince ayrıntısı, mümkün olduğunca doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için restore edilir.

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp