Invisalign Tedavisi

Invisalign

Invisalign Tedavisi ; Gülümsemen en değerli kişisel özelliklerinden biri. Gülümsemen sizi rahatsız ediyorsa, Invisalign net hizalayıcılarla tedavinin sizin için işe yarayıp yaramayacağını öğrenmek için deneyimli diş hekimlerimizden birine danışın.

Dişlerinizi düzeltmenize ve her zaman istediğiniz o gülümsemeyi almanıza yardımcı olabiliriz. Kalabalık dişlerinizin olması ya da dişleriniz arasında bir boşluk olması ya da aşırı ısırma ya da az ısırma vakası olması önemli değildir. Invisalign sistemini kullanarak tüm bu durumlar için size bir tedavi önerebiliriz.

Diş hekimlerimiz Invisalign açık hizalama sistemi konusunda eğitilmiştir ve sonunda her zaman istediğiniz gülümsemeye sahip olacağınız rahat ve konforlu tedavi seçenekleriyle size yardımcı olabiliriz.

Neden Net Hizalayıcıları Invisalign?

Invisalign Kanada. Neden Invisalign tedavi yöntemini seçmelisiniz?

Invisalign şeffaf hizalayıcılar geleneksel metal desteklere etkili bir alternatiftir. Invisalign tedavisi dişleri düzleştirmek için temiz, çıkarılabilir bir tepsi sistemi kullanır.

Invisalign hizalayıcılar ince, berrak ve dişlerinizin üzerine tam oturur ve neredeyse görünmez olur.

İster geleneksel diş telleri ister açık hizalayıcılar olsun, tüm ortodontik tedaviler dişlerinizi hareket ettirmek için tasarlanmıştır. Her Invisalign hizalayıcı, dişlerinize uyacak şekilde özel olarak üretilmiştir ve dişlerinizi kademeli olarak uygun amaçlanan konumlarına taşımak için tasarlanmıştır.

Invisalign Hangi Durumlarda Tercih Edilmelidir?

 1. Çarpık dişler
 2. Kalabalık dişler
 3. Dişler arasındaki boşluk
 4. underbite
 5. overbite
 6. çapraz kapanış
 7. Açık ısırık
 8. Diş telleri sonrası çökme

Invisalign dışında ortodontik tedavi yöntemleri gerektirebilecek durumlar olduğunu unutmayın. Bunlar dişler arasındaki büyük boşluklar veya İzinsiz Giriş ve Ekstrüzyon gibi durumlar olabilir.

Bazen diş şekilleri de Invisalign tedavisini sınırlayabilir.

Neden Invisalign Tedavisi seçmelisiniz?

Daha hızlı tedavi: Invisalign hizalayıcıları her hafta 2 haftaya planlanan Aligner değişiklikleri ile istediğiniz gülümsemeye daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bazen hizalayıcı programı, özel durumunuzdaki sonuçlara göre diş hekiminiz tarafından değiştirilebilir.

Kanıtlanmış sonuçlar: SmartTrack malzemesi Invisalign sistemi için özel olarak tasarlanmıştır. Invisalign’ın diş hareketinin kontrolünü ve daha hızlı sonuçları sağladığı klinik olarak kanıtlanmıştır.

Çeşitli koşullar için etkilidir: Invisalign net hizalayıcılar dişleriniz için çok çeşitli doğrultma çözümlerini tedavi eder: Çapraz Bitler, Kalabalık, Boşluklu dişler, Overbites, Underbites vb.

Neredeyse görünmez: Bu, dünyanın ortodontik tedavi gördüğünü bilmelerini istemeyen insanlar için harika bir çözümdür. İnsanlara söyleyene kadar, tedavi gördüğünüzü bile bilmezler, çünkü Invisalign hizalayıcıları neredeyse görünmezdir.

Rahat: Invisalign net hizalama tepsileri sadece pürüzsüz ve rahat değildir – aynı zamanda diş etlerinizi geleneksel diş telleri gibi tahriş etmez. Ayrıca çıkarılabilirler, bu da onları fırçalamak ve diş ipi kullanmak ve rahatça yemek için dışarı çıkarabileceğiniz anlamına gelir.

Invisalign SmartTrack avantajı

 1. Nazik – Nazik Sabit kuvvet uygular
 2. Hız -% 50’ye kadar daha hızlı tedavi süreleri
 3. Kontrol – İstediğiniz gülümsemeyi sağlamak için diş hareketlerinin kontrolünü geliştirir
 4. Öngörülebilirlik -% 75 daha öngörülebilirlikle dişlerinizi düzeltir
 5. Konfor – Dişlerinizin etrafına rahatça oturur.

GÖRSEL ARITMA SÜRECİ

İlk Konsültasyonunuz

İlk konsültasyonunuza geldiğinizde, diş hekimlerimiz gereksinimlerinizi değerlendirecek ve sizinle hangi ortodontik tedavinin sizin için en iyi olabileceğini ve Invisalign tedavisinin sizin için en iyi alternatif olup olmadığını tartışacaktır.

Özel Tedavi Planınız

Özel gereksinimleriniz için özel olarak tasarlanmış bir tedavi planı hazırlayacağız. Dişlerinizin hassas bir 3 D dijital görüntüsünü oluşturmak için dijital bir tarama sistemi kullanıyoruz.

Bu dijital görüntüyü kullanarak, planın muhtemel süresi de dahil olmak üzere tedavi planını oluşturacağız.

Bu tedavi planının bir parçası olarak, tedavi süresinin sonunda gülümsemenizin nasıl görüneceğini görebileceksiniz.

Invisalign Clear Aligners Neler Yapar?

Invisalign şeffaf hizalayıcılar esnek plastikten yapılmıştır – özellikle, yalnızca Invisalign tedavisi için yaratılan  bir termoplastik malzeme.

Invisalign net hizalayıcılar FDA onaylıdır ve BPA, BPS, lateks veya gluten içermez.

Invisalign Clear Aligners Nasıl Çalışır?

Invisalign Clear hizalayıcıları, geleneksel diş telleri için alternatif bir tedavi yöntemidir ve dişleri amaçlanan doğru pozisyonlarına yönlendirmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Dişleri yerlerine taşımak için kademeli kuvvet kullanma süreci, hem geleneksel metal parantezler hem de Invisalign için yaygındır.

Şeffaf hizalama sistemi, dişleri metal teller veya braketler yerine yerine hareket ettirmek için yumuşak ve esnek bir plastik malzeme kullanır.

Hizalayıcılar dişlerinize uyacak şekilde özel olarak üretilmiştir. Tedavi planınıza bağlı olarak, dişlerinizin planlı bir hareketi için hizalayıcılar sırayla oluşturulur.

Bu nedenle, hizalayıcılarınızı her değiştirdiğinizde, dişleriniz amaçlanan son konumlarına doğru biraz daha hareket edecektir.

Görünmez Diş Teli Takma – Invisalign Clear Aligners

En iyi sonuçları elde etmek için özel olarak hazırlanmış Invisalign net hizalayıcılarınızı günde 20 ila 22 saat giymeniz gerekir. Onları sadece dişlerinizi fırçalamak ve diş ipi ile temizlemek ve elbette yemek veya içmek için çıkarmanızı öneririz.

İyi ağız hijyenini sürdürmeye dikkat edin, aksi takdirde dişlerinizin arasına konulan yiyecekler, hizalayıcılarınızı takarken ağız kokusuna ve daha kötü boşluklara neden olabilir.

Invisalign Tedavisi Sürem Ne Kadardır?

Hizalayıcılarınız her gün 20 ila 22 saat arası takılır. Her bir hizalayıcı yeni bir hizalayıcı ile değiştirilmeden önce iki hafta boyunca kullanılmalıdır.

Tedavinizin süresi, özel vakanızın ciddiyetine bağlı olacaktır. Genellikle Invisalign tedavisinin tamamlanması yaklaşık bir yıl sürebilir. Bazı durumlarda, bundan daha erken olabilir, ancak bazı durumlarda, daha uzun sürebilir – iki yıla kadar.

İlerleme Raporunuz

Diş hekimlerimizin sizin için hazırladığı hizalayıcı programında ilerledikçe, dişlerinizin kademeli olarak hedeflenen yere taşınmaya başladığını göreceksiniz.

İlerlemeniz devam ettikçe, diş hekiminiz hizalayıcılarınızı takmanız için kaç hafta gerektiğini planlayabilir.

Metal parantez veya ortodontik tedavi için net hizalayıcılar mı kullanmalısınız? Bunu öğrenmenin en iyi yolu diş hekimlerimizden birine danışmaktır.

Sizinle tanışmak ve her zaman istediğiniz gülümsemeye ulaşmanıza yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz.

Invisalign Vs Braces: Net Hizalayıcıların Avantajları

Invisalign diş hekimlerimiz, Invisalign clear aligner sistemini daha düz dişlerden daha iyi gülümsemek isteyen ancak metal diş teli takmak istemeyen hastalar için mükemmel bir alternatif olarak önermektedir. Geçmişte ortodontik tedavi gördüyseniz, ancak daha önce elde ettiğiniz dişlerin hareketinde küçük değişiklikler yapmak istiyorsanız, net hizalayıcılar da sizin için çalışacaktır.

Net hizalayıcı kullanmanın bu avantajlarından bazıları şunlardır:

 1. Net hizalayıcılar, fırça veya diş ipi için çıkarılabilecekleri için iyi ağız hijyenini korumanızı kolaylaştırır
 2. Sıcak bir deterjan veya sabun kullanarak temizlenmesi kolaydır, böylece giydiğinizde neredeyse görünmez kalırlar.
 3. Pürüzsüzler ve metal diş tellerinin bazen yapabileceği gibi diş etlerinizi veya ağzınızın içini tahriş etmezler.
 4. Dişlerinizi öğütürseniz, net hizalayıcıları takmak da dişlerinizin aşınmasını azaltmaya yardımcı olacaktır.
 5. Yemek yerken veya içerken onları çıkarabilirsiniz. Yani çoğunlukla istediğiniz her şeyi yemeye devam edebilirsiniz.

Invisalign Tedavisi Maliyeti

Invisalign tedavi maliyetleri davanın ciddiyetine ve buna bağlı olarak tedavinin süresine bağlı olarak değişecektir.

Sizinle ücretsiz görüşmemiz, diş hekimlerimize kişiselleştirilmiş tedavi planınızın ne olacağını ve vaka ücretinin ne olacağına bağlı olarak yardımcı olacaktır. Turkey Dental Tourism

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp