Sedasyon Diş Hekimliği

Sedasyon Diş Hekimliği

Sedasyon Diş Hekimliği ; Bazen uyku diş hekimliği veya alacakaranlık diş hekimliği olarak adlandırılan sedasyon diş hekimliği, diş fobisi ile mücadele eden kişilerin, herhangi bir ağız sağlığı veya güzellik tedavisi öncesinde ve sırasında optimum rahatlamaya ulaşmaları için en etkili yollardan biridir.  Sedasyon diş hekimleri hem nitröz oksit sedasyonu hem de oral sedasyon sunarak, her bir hastanın bireysel ihtiyaçlarını tam olarak karşılamalarını sağlar. Tedavinizden önce nazik sedasyondan yararlanabileceğinizi düşünüyorsanız, bir sonraki randevunuzda bu seçenekleri sizinle daha ayrıntılı tartışmaktan memnuniyet duyarız.

Diş hekimlerimiz tarafından sunulan sedasyon türlerinin çoğu hasta için güvenli ve etkili olduğu kanıtlanmıştır. Sedasyonlu diş hekimliğinin size uygun olup olmadığını öğrenmenin en iyi yolu bire bir konsültasyondur. Bu ziyaret sırasında tıbbi geçmişinizi değerlendirebilir, sunduğumuz sedasyon türlerini tartışabilir ve bu hizmetten yararlanıp yararlanamayacağınızı belirlemenize yardımcı olabiliriz.

Sedasyon Diş Hekimliği Ne İşe Yarar?

Sedasyon diş hekimliği, diş fobisi ile mücadele eden kadın ve erkeklerin kaygısını hafifletmek için iyidir. Hafif diş fobisi vakaları bile, insanların gerekli koruyucu diş hekimliği hizmetlerini aramasını engelleyebilir . Sedasyon ile korkular yatıştırılır ve bazı kişiler için diş bakımına eşlik edebilecek duygusal rahatsızlık olmadan optimal ağız sağlığı ve güzelliği sağlanır. Ancak sedasyon hizmetlerinden yararlanmak için diş fobisinden muzdarip olmanız gerekmez.

Sedasyonlu diş hekimliği şu kişiler için idealdir:

  • Diş kaygısı veya fobi ile mücadele edin
  • Çok hassas dişlere sahip olmak
  • Uyuşturan ajanlara iyi yanıt vermeyin
  • Aşırı aktif tıkaç refleksine sahip olmak
  • TMJ’den muzdarip
  • Daha uzun ve daha kapsamlı bir prosedüre ihtiyacınız var

Sedasyon ayrıca HBS, genel kaygı ve diğer birçok sorunu olan hastaların rahatlık ve sakinlik kazanmalarına yardımcı olabilir.

Sedasyon Diş Hekimliği Güvenli mi?

Kozmetik diş hekimliği ofisimizde sunulan sedasyon seçenekleri çoğu hasta için güvenlidir. Tıbbi geçmişiniz sedasyon için adaylığınızı belirleyecektir, ancak sunduğumuz türler büyük ölçüde nüfusun çoğunluğu için güvenli kabul edilmektedir.

Gülme gazı olarak da bilinen nitröz oksit, bir prosedür boyunca doğru miktarda sedasyon sağlamak için dikkatle ölçülen dozlarda uygulanır. Bu seçenek hızlı bir şekilde ortadan kalkar ve randevularına gidip gelen hastalar tarafından kullanılabilir.

Ağızdan bilinçli sedasyon, rahatlama ve sakinlik duygusunu desteklemek için güvenilir ve zaman içinde test edilmiş ilaçları kullanır. Bu ilaçların kalıcı etkileri olabilir, bu da hastaların randevularına gidip gelmek için ulaşım ayarlamasını iyi bir fikir haline getirir. İlk konsültasyonunuz sırasında, sedasyon seçiminizden ne bekleyeceğiniz konusunda size bilgi vereceğiz.

Herhangi bir sedasyon türü ile ilgili bazı çok küçük riskler olsa da, bunlar kötü diş sağlığından gelebilecek muazzam ağız ve sistemik sağlık sorunlarının gölgesinde kalmaktadır. Diş ve diş etlerinin önlenebilir hastalıkları ve enfeksiyonları hipertansiyon, kalp yetmezliği, böbrek ve karaciğer yetmezliği, demans ve diğer yaşamı tehdit eden problemlerle bağlantılıdır. Rutin kontroller ve uygun günlük bakım, ağız sağlığı ile ilgili bu sorunlara karşı en iyi savunmadır.

Sedasyonlu diş hekimliği seçenekleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen bugün iletişime geçin . Diş hekimlerimiz sizinle tanışma, endişelerinizi dinleme ve ihtiyaçlarınız için sedasyonun doğru seçim olup olmadığını belirlemenize yardımcı olma fırsatını memnuniyetle karşılar.

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp