Seramik Diş İmplantları

seramik-implant

Seramik diş implantları, titantum implantlar kadar tercih edilmese de ilerleyen zamanlarda daha fazla talep edilecek implant seçeneği olacaktır.

Seramik diş implantları nelerdir?

Dental implant teknolojileri gelişmeye devam ettikçe, hastalar zirkonyum dental implantlar gibi yeni seçenekleri göz önünde bulundurabilirler. Zirkonya nispeten yeni bir dental implant malzemesidir ve çeşitli implant uygulamalarında kullanılabilir. Bir metal olan titanyumun aksine, zirkonya seramik bir malzemedir. Gerçek diş implantı oluşturmak için hem titanyum hem de zirkonya kullanılabilir. Zirkonyum diş implantlarının kemikle entegrasyonu, güçlü olmakla birlikte, titanyumdakiler kadar güçlü değildir.

Seramik diş implantları ayrıca endüstri içinde zirkonya implantları olarak da bilinir. Zirkonya bir seramik türüdür ve implantın kendisinin ve dişin çekirdeğinin (veya alt yapısının) imalatı da dahil olmak üzere çeşitli diş uygulamalarında kullanılabilir. Zirkonyumun alt yapı malzemesi olarak kullanılması, zirkonyumun rengi daha açık olduğundan ve dış porselen tabakasından görülme olasılığı daha az olduğundan titanyumdan daha estetik açıdan hoş bir sonuç sağlayabilir.

Porselen Dişlerde Zirkonya

Zirkonya ayrıca bir porselen dişin çekirdeğini oluşturmak için de kullanılabilir. Dişin çekirdeği olarak titanyum yerine zirkonya kullanmak bazen daha estetik bir sonuç sağlar. Bunun nedeni zirkonyumun titanyumun metalik gri renginin aksine beyaz, opak bir materyal olmasıdır. Zirkonya’nın porselenden gölge oluşturması daha az olasıdır.

Estetik Dental İmplant Merkezleri olarak titanyumdan yapılmış diş implantları kullanıyoruz; bununla birlikte, gülümsediğinizde görülebilen tek tek dişler veya köprüler için genellikle zirkonya alt yapılarını kullanırız.

Porselen, hastanın yeni gülümsemesinin yaratılmasında kullanılan başka bir seramik malzemedir. Dental implantların kendisinde bir bileşen değildir, ancak dişlerin dışını oluşturmak için kullanılır. Titanyum veya zirkonya alt yapılarının üzerinde duran porselen dişler implantlara tutturulur ve kurum içi diş seramikçilerimiz tarafından özenle hazırlanır. Yeni dişleriniz, ister bir kemerin, ister bir köprünün veya tek bir dişin parçası olsunlar, implantlarınıza tutturularak güçlü, estetik açıdan hoş bir gülümseme yaratacaktır.

NEDEN SERAMİK DİŞ İMPLANTLARI?

Doğal

Metal diş implantları diş hekimliğinde onlarca yıldır kullanılmaktadır. Bununla birlikte, dişleri değiştirmenin en doğal yolu değildir. Kullanımları genellikle dişlerin etrafındaki gri çizgiler ve koyu diş etleri ile sonuçlanır. Kullanılan ana metal ise, implantlardaki titanyumdan diğer metallerin hassasiyeti, alüminyum ve nikel gibi metalleri indükleyebilir. Seramik diş implantları, son derece biyouyumlu olan ve paslanmayan saf beyaz bir seramik olan Zirkonya’dan yapılmıştır. Süre rengi nedeniyle, bu malzeme karışır ve doğal bir diş gibi görünür, asla ağızda metal görünmez ve ince diş etlerine doğal bir renk verir.

Kuvvetli

Seramik diş implantları tek parça Zirkonya’dan yapılır. Zirkonya bugün mevcut olan en güçlü seramiklerden biridir. Tek parça olarak, implanta bileşenleri bağlayan küçük vidalar yoktur. Titanyum implantlarda alaşım güçlüdür, ancak iki parçalı tasarımların bir parçası olarak bileşenleri bağlayan küçük vidalar vardır ve bu vidalar zamanla gevşeyebilir veya kırılabilir. Zirkonya implantları aslında mevcut titanyum iki parçalı implantlardan 2-3 kat daha güçlüdür. Dental Tourism

Sağlıklı

Dişlerin yerini alan metal implantlar, kemikteki implant ve ağızdaki abutment olmak üzere iki bölümden oluşur. Bu iki bileşen arasındaki bağlantı, oral bakteriler için bir rezervuardır. Bu bakteriler diş etleri altında büyür ve çoğalır ve kötü nefes, dişeti hastalığı ve implantlar için desteğin nihai olarak yok edilmesine yol açabilir. Seramik implantlar, bakteri üretebilen herhangi bir bağlantı olmadan kemikteki ve sakızdaki kısmı temsil eden tek bir parçadan yapılır. Bu, seramik implantın dişeti dokusuna göre daha sağlıklı olduğu ve doğal sağlıklı bir dişe benzediği anlamına gelir.

Rate this post

Comment on "Seramik Diş İmplantları"

  1. AffiliateLabz

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp