Seramik İmplant Fiyatları

Seramik İmplant Fiyatları

Seramik İmplant Fiyatları ;  Zirkonya (seramik) diş implantları artık titanyum implantlara bir alternatiftir. FDA onaylıdır ve “metal içermeyen” bir implant olarak birçok ilerleme sunarlar. Diş etleri seramiği sever! Yumuşak doku ve kemik, mükemmel bir iyileşme sonucu veren seramiğe çok olumlu yanıt verir. Titanyum 55 yıldan uzun süredir mevcut ve kullanılmış olsa da, seramik implantlar 20 yıla yakın bir süredir Avrupa’da bulunmaktadır ve yakın zamanda ABD’de kullanım için FDA tarafından onaylanmıştır. Herkes için olmasa da zirkonyum diş implantları, doğal dişlerinizle aynı renkte oldukları için estetik açıdan hoş bir seçenektir. Metal içermeyen  seramik implantlar işlev, sağlık ve estetik açısından mükemmeldir.

METAL İÇERMEZ VE KOROZYONA DAYANIKLI

Seramik implantlar size güven sunar. Zirkonyum dioksit (zirkonya) seramiği biyouyumludur ve korozyona dayanıklıdır, yani vücut tarafından parçalanmaz ve uzun süre stabil kalır. Bazı ağız bakterileri ve diğer diş malzemeleriyle temas halinde bile, seramik implantlar bozulmaz. Bu, çevreleyen diş etlerinde iltihaplanma olasılığını azaltır.

DİŞ ETLERİ SERAMİĞİ SEVER

Seramiklerin biyouyumluluğu, diş etlerinde doğal kan dolaşımını ve azalmış iltihap reaksiyonunun yanı sıra kemik erimesini destekler. Çalışmalar, seramik etrafındaki dişeti kan akışının doğal bir dişe benzer olduğunu göstermiştir. Öte yandan titanyum ile, bitişik diş etleri doğal bir dişe kıyasla neredeyse beşte bir oranında (% 18) önemli ölçüde daha az dolaşım alır. Buna ek olarak, seramik son derece pürüzsüz bir yüzeye sahiptir ve bu malzeme üzerinde bakteri oluşumunu zorlaştırır. Çalışmalar seramikteki bakteriyel yapışmanın titanyuma göre daha az olduğunu göstermiştir. Bu ağız hijyenini kolaylaştırır ve hastaya diş eti iltihaplarını önlemede destek olur.

TEK KELİMEYLE ÇEKİCİ

Diş restorasyonlarına yönelik gereksinimler son yıllarda değişmiştir. Sağlıkla ilgili hususlara ek olarak, estetik doğru çözümü seçmede önemli bir kriterdir. Yüzde 100 metal içermeyen seramik implantlar, ikna edici estetik ve işlev sunan yapay diş kökleridir. Zirkonyum dioksitin beyaz rengi görsel olarak titanyum grisinden daha üstündür çünkü görünür gri kenarları ve içinden görünen koyu bir implant çekirdeğini ortadan kaldırır.

Seramik İmplant Fiyatları ile ilgili bilgi almak için lütfen Whatsapp hattımızdan iletişime geçiniz. Yurtdışından bizi tercih edecek olan hastalarımız (Dental Tourism) röntgen çekimi talep etmekteyiz. Whatsapp: +90 544 856 8116

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp