Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum Kaplama Fiyatları ; Türk Diş hekimleri Birliği tarafından kliniklerin fiyatlarını açıklaması yasaklanmıştır. Ancak TDHB nin açıklamış olduğu fiyatları size açıklayabilmekteyiz. Zirkonyum porselen kaplama 2020 fiyatları aşağıda olup ilk muayene de bu konuda diş hekiminden ayrıntılı bilgi almak mümkündür. Zirkonyum Kaplama Fiyatları;

Türk Diş hekimleri Birliği tarafından belirlenen Fiyatlar:

ZİRKONYUM KAPLAMA FİYATLARI 2020 KDV HARİÇ TL 2020 KDV DAHİL(%8) TL
Veneer Zirkonyum Kaplama (Metal ücreti hariç) 451,85 510,00
Veneer Kuron (Akrilik) 439,81 475,00
İmplant Üstü Veneer Zirkonyum Kaplama (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç) 1.115,74 1.205,00
Laminate Veneer (Akrilik) 532,41 575,00
Laminate Veneer (Seramik) 1.069,44 1.155,00
Tam Seramik Kuron (Metal Desteksiz) 1.023,15 1.105,00
Adeziv Köprü (Maryland vb. gibi) 365,74 395,00
Düşmüş Kuron ve Köprü Simantasyonu (Her Sabit Üye İçin) 60,19 65,00
Kuron Köprü Tamiri * (Her Üye İçin) 254,63 275,00

* Kıymetli metal ücreti hariç. ** Kıymetli metal ve zirkonyum ücreti hariç.

Zirkonyum kaplamalar diş kaplamaları içinde en çok tercih edilen malzemelerdir.

Zirkonyum, günlük kullanımda yıpranma ve yıpranmayı tolere edebilen çok güçlü ve güvenilir bir maddedir. Zirkonyum kronlar da aynı şekilde ışığı yansıttığı için yarı saydam ve doğal bir dişe çok benzediği için estetik açıdan daha iyidir. Bu, özellikle yeni kuronlar ağzın önünde ise önemli bir faktördür ve esas olarak kaplamanın doğal dişler arasına yerleştirileceği durumlarda önemlidir.

Zirkonyum Kaplama Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Zirkonyum porselen kaplamalar tedaviye başladığı gün itibariyle 3-5 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Yurtdışından gelecek olan hastalarımız (Dental Tourism) tedavi planlaması için ağız içi fotoğrafı atarak bilgi alabilirler.

Zirkonyum Kaplama Tedavi Süreci 

Uzamış diş çürüğü veya ufalanmayı tedavi etmek için zirkonyum kaplamaların kullanılması önerilir. Diş ağrısına ve renk değişikliğine rağmen diş genellikle kurtarılabilir ve zirkonyum kaplama restorasyon için mükemmel bir çözümdür.

Zirkonyum kaplamalar metal içermediğinden metale alerjisi olan hastalar tarafından kullanılabilir.

Aşağıda zirkonyum kaplamalarla ilgili tüm detayları ve tedavi aşamaları ile ilgili bilgileri bulacaksınız.

Diş hekimliğinde hasarlı dişlerin yerine konması için kron kullanılmaktadır. Kuron dişin kalan kısmına dişeti çizgisinin üzerine yerleştirilir, ancak implantların üzerine de yerleştirilebilir  . Şekilleri ve renkleri, hastanın doğal dişleriyle mükemmel uyum sağlar. Kuronlar ayrıca cansızlaşmış dişleri daha fazla hasardan korumak için de kullanılabilir. Kuronlar genellikle estetik nedenlerle de kullanılır, rengi bozulmuş, şekilsiz dişleri düzeltir.

  •  Tedavi yapılan bölgede lokal anestezi kullanılır
  • Hasta uyuşturulduktan sonra ilk adım dişin hazırlanması ve küçültülmesidir.
  • Diş hekimi, dayanak ve çevresindeki dişler hakkında bir izlenim alır.
  • Zirkonya kronu hazırlanıncaya kadar dişin üzerine geçici bir kron yerleştirilir.
  • Zirkonyum kaplama,  CAD-CAM teknolojisi ile laboratuvarımızda birkaç gün içerisinde hazırlanır  .
  • Diş hekimi zirkonyum kronu abutmentin üzerine uygular ve özel bir diş çimentosu ile sabitler.

Doğal kronun büyük bir kısmı eksik olduğunda ve temelde sadece dişin kökleri kaldığında bir diş postu önerilir, çünkü bu durumda abutmenti oluşturmak ve zirkonya kronunu desteklemek için yeterli doğal diş yoktur.

Dişin kök kanalları kötü durumdaysa, muhtemelen dişin çıkarılması ve  eksik dişin yerine bir  implant veya köprü yapılması gerekir. Bununla birlikte, çoğu durumda, destek zirkonyum kaplama için destek sağladığı için bir diş desteği mükemmel bir çözüm olabilir.

En iyi tedaviyi seçmek için panoramik bir röntgen çekilmesi gerekir. Buna dayanarak  diş hekimi  , kök kanallarının durumunu ve bir diş postu yerleştirmenin mümkün olup olmadığını belirleyebilir.

Bir diş direğinin yerleştirilmesinin ön koşulu, dişin devitalizasyonudur. Diş hekimi, diş desteğini kök kanalına yerleştirir ve – yeni cansızlaşmış bir diş durumunda birkaç gün sonra – bir izlenim alır. Döküm, zirkonyum kaplamanın hazırlandığı laboratuvara gönderilir. Kuron, özel bir diş çimentosu ile direğe sabitlenir.

Zirkonyum kaplamaların avantajları

Zirkonya kronları, onları uzun ömürlü ve estetik açıdan hoş kılan güçlü ve dayanıklı malzemeden yapılmıştır. Zirkonya kronları biyouyumludur ve metal içermez, bu nedenle metal alerjisi olan hastalar için de uygundur.

Zirkonya kronları, CAD-CAM  teknolojisi kullanılarak özel, bilgisayarlı bir sistemle yapılır  . İşlem neredeyse tamamen otomatikleştirilerek mükemmel kalite ve minimum bekleme süresi sağlanır. 

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp