All-on-4 İmplant Tekniği

All-on-4 İmplant Tekniği

All-on-4 İmplant Tekniği ; Dental implantlar uzun süredir doğal dişlerinin bir kısmını, bir kısmını veya tamamını eksik olan hastalarda kronları, köprüleri ve takma dişleri sabitlemek için üstün bir çözüm sunmaktadır. Özellikle implant destekli protezler, geleneksel, çıkarılabilir muadillerine oldukça gelişmiş bir alternatif sundu. İmplant destekli protezlerin tek dezavantajı, hastaların birçok faydalarından yararlanmak için katlanmak zorunda kaldıkları kapsamlı oral cerrahi ve uzun iyileşme dönemiydi.

Neyse ki, şimdi tam ark protezinin sadece dört implantta hemen yüklenmesini ve tam olarak sabitlenmesini sağlayan son teknoloji: Nobel Biocare®’in All-on-4® tedavi konsepti.  Daha da iyisi, All-on-4 konsepti, geçmişte dental implant cerrahisine başlamadan önce kemik aşılama prosedürüne ihtiyaç duyan bazı hastaların implantasyona hemen devam etmesini mümkün kılar.

All-on-4® konseptiyle kaybedecek hiçbir şeyiniz yok – ve kazanmak için güçlü, sağlıklı, fonksiyonel dişlerle dolu bir ağzınız var. Şimdi bu gülüşecek bir şey.

All-on-4 İmplant Tekniği Nedir?

Geçmişte, protezleri alt veya üst çeneye sabitlemek için 10 kadar titanyum implant direği yerleştirmek gerekiyordu. Ağızdaki tüm dişlerin değiştirilmesi bu nedenle 20 kadar implant gerektirir. Bu vakaların çoğunda, hastaların implantları destekleyebileceği noktaya kadar çene kemiği oluşturmak için kemik greftleme ameliyatı geçirmeleri gerekiyordu. Bu, hastanın daha fazla zaman ve masraf gerektiriyordu.

Titiz planlama ve en son teknoloji ile All-on-4 tedavisi konsepti,  alt veya üst ark protezlerini sadece dört implant direği ile sabitlemesini sağlar. Konsept parlak olduğu kadar basittir: ağzın arkasında daha uzun implantlar kullanılır ve kemik-implant oranını en üst düzeye çıkarmak için eğilir ve geleneksel implant cerrahisinde yeterli olandan daha az çene kemiği yoğunluğuna sahip hastaların iyi hale gelmesini sağlar kemik grefti ihtiyacı olmayan adaylar. Bu şekilde yerleştirilen dental implantlar, geleneksel yöntemler kullanılarak yerleştirilen altı ila on implant ile karşılaştırılabilir güvenlik ve destek sağlar.

All-on-4® tedavi konsepti, hastaların ameliyattan hemen sonra implantlara vidalanan geçici restorasyonlarla donatılmasını da sağlar. Bu restorasyonlar daha sonra uygun ağız hijyeni ve düzenli diş ziyaretleri ile yıllarca sürebilen özel hazırlanmış son protezlerle değiştirilir. Titanyum implant direkleri, kendileri, onlarca yıl ve hatta ömür boyu sürebilir.

Gerçekten, All-on-4 tedavi konsepti eksik dişlere birinci çözümü daha da yüksek bir seviyeye taşır.

All-on-4 Dental İmplantlar Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Alt çenenizde, üst çenenizde veya her ikisinde de dişlerinizin çoğunu veya tamamını kaçırırsanız, All-on-4® tedavi konseptini kullanan diş implantları potansiyel olarak ideal bir çözüm sunar.

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp