Tek ve Çoklu Diş İmplantı

Tek ve Çoklu Diş İmplantı

Tek ve Çoklu Diş İmplantı; Şüphesiz, diş implantları modern diş hekimliğinde bulunan eksik dişlerin yerini almak için en dayanıklı, stabil ve gerçekçi yöntemi sağlar. Ayrıca tek bir dişin, ardışık veya ardışık olmayan eksik dişlerin ve hatta ağızdaki her dişin değiştirilmesine izin veren en çok yönlü yöntemdir.

Eksik dişlerin estetik, fonksiyonel ve sağlık sonuçları ile yaşamak zorunda değilsiniz. Diş implantları ile güzel bir gülümseme ve olağanüstü ağız sağlığı için ikinci bir şansınız olabilir.

Tek Dişin Değiştirilmesi

Tek bir dişiniz eksikse, boşluğa bitişik doğal dişlere tutturulmuş geleneksel bir sabit köprü de dahil olmak üzere birçok değiştirme seçeneği vardır. Bununla birlikte, diş implantları, eksik dişinizi, destek için sağlıklı dişlere dayanmayan güçlü, doğal görünümlü bir diş tacıyla değiştirmenin önemli bir avantajını sunar. Glenn, tek bir diş implantı – yapay diş kökü olarak hareket etmek için çene kemiği ile entegre olan bir titanyum direk – eksik diş tarafından işgal edilen bölgeye yerleştirebilir. İmplant ve kemik birleştikten sonra, Dr. Glenn implantı özel hazırlanmış bir taç ile üst üste getirerek, gülümsemeyi tamamlar ve ağzın tam işlevini geri kazandırır.

Birden Fazla Eksik Dişin Değiştirilmesi

Birden fazla ardışık dişin eksik olduğu durumlarda, Dr. Glenn bir diş köprüsünü sabitlemek için iki veya daha fazla implant yerleştirebilir. Dental köprüler, her iki ucunda dental kronlarla sabitlenen üç taneye kadar yedek dişten oluşur. Bu kronları diş implantlarına bağlayarak, ağızdaki boşluk – kronları yerleştirmek için doğal dişleri eğmek zorunda kalmadan doldurulacaktır .

Tam Üst veya Alt Diş Kemerinin Değiştirilmesi

Dental implantlar, üst kemerindeki, alt kemerindeki veya her iki kemerindeki dişlerin çoğunu veya tamamını eksik olan hastalara geleneksel çıkarılabilir protezlere çok daha üstün bir alternatif sunar. Çıkarılabilir protezlerin aksine, implant destekli protezler yer değiştiremez veya kaymaz, bu da birçok protez kullanıcısının çiğneme, ısırma ve konuşma ile ilgili sorunlarını ortadan kaldırır. Bir kez daha kolayca yiyebildiğinizi, konuşabildiğinizi, gülümsediğinizi ve güldüğünüzü hayal edin. İmplant destekli protezlerde bu rüya gerçek olabilir.

Dental İmplantların Ağız Sağlığı Faydaları

İster tek bir dişi ister ağzınızdaki her dişi değiştiriyor olun, diş implantları diğer diş restorasyonlarının basitçe karşılayamayacağı birçok ağız sağlığı avantajı sunar. Bu faydalar arasında, implant destekli restorasyonlar:

  • Bir boşluğa bitişik doğal dişlerin açık alana doğru kaymasını ve optimal konumlarından kaymasını önleyin
  • Diş kaybıyla kaçınılmaz olan çene kemiği ve periodontal dokuların bozulmasını durdurun
  • Potansiyel olarak TMJ ve ortodontik problemleri hafifleten ısırıkların gücünü ve bütünlüğünü geri kazanın
  • Diş kaybı ile birlikte gelen hassas oral dokuların enfeksiyon ve iltihaplanma riskini azaltın

Tek ve Çoklu Diş İmplantı hakkında daha fazla bilgi için, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp