Diş Sıkma ve İmplant Tedavisi

Diş Sıkma ve İmplant Tedavisi

Diş Sıkma ve İmplant Tedavisi ; Yetişkin diş kaybı, mümkün olan en kısa sürede ele alınması gereken ciddi bir diş komplikasyonudur. Diş kaybı ne kadar erken giderilirse, bitişik dişler ve genel ağız sağlığı üzerinde daha az etkisi olacaktır. Diş restorasyonları, hastaların ağız gücünü ve yapısını korumalarına ve oral fonksiyonlardan ödün vermemelerine yardımcı olur. Dental implantlar çene kemiği ile kaynaşır ve diş restorasyonları için en dayanıklı ve stabil ankrajı sunar.  Bununla birlikte, diş implantlarının çene kemiği ile kaynaşması önemlidir. Füzyon olmazsa, dental implant arızası ortaya çıkar. Dental implant başarısızlığı riskini artırabilecek bazı durumlar vardır. Dental implant başarısızlığı ve bruksizm, Lincoln hastalarımızın birçoğu için bir endişe kaynağıdır. Burada Dr. Glenn, bruksizmin dental implant yetmezliği üzerindeki etkilerini ve bu risklerin nasıl önlenebileceğini tartışıyor.

Diş Sıkma – Bruksizm Nedir?

Bruksizm, çok sayıda hasta bu ağız sağlığı durumunu yaşamasına rağmen, çok tanıdık bir diş terimi değildir. Bruksizm, tekrarlayan dişlerin taşlanması veya sıkılması için kullanılan tıbbi terimdir. Bruksizm stres, yanlış hizalama problemleri veya eksik dişlerin sonucu olabilir. Bruksizm dişlere aşırı baskı uygular ve sonuçta yıpranmalarına veya hasar görmelerine neden olabilir. Ne yazık ki, bir hasta uyurken bruxism genellikle geceleri ortaya çıkar ve profesyonel tedavi olmadan kontrol etmeyi zorlaştırır.

Diş Sıkma  ve İmplant Yetmezliği

Dental implant başarısının anahtarı kemik entegrasyonudur. Bu, çene kemiğindeki dokunun diş implantı ile kaynaştığı süreçtir. Bu, birkaç ay süren aşamalı bir süreçtir. Bu füzyon meydana gelirken, dişleri aşırı basınç altına almaktan kaçınmak önemlidir. Bu nedenle bruksizm hastalar için dental implant yetmezliği riskini artırabilir. Bir hasta diş implant tedavisinin ilk aşamasından iyileşirken dişlerini tekrar tekrar öğütür veya sıkarsa, osseointegrasyonun meydana gelmemesi, böylece tedavinin başarısını tehlikeye atmak mümkündür.

Hala Dental İmplant Adayı Mıyım?

Bruksizmden muzdarip hastalarda dental implant yetmezliği riskinin artması nedeniyle, bu rahatsızlığı yaşayan hastaların ideal dental implant adayı olup olmadıklarını sorgulamaları normaldir. Diş etlerinin ve çenenin sağlığı ve gücü bruksizm tarafından tehlikeye atılmadığı sürece, diş implantları yine de başarılı olabilir. Bununla birlikte, hastalar dişlerin taşlanmasını ve sıkılmasını önlemek için bazı önlemler almalıdır. Çoğu durumda, hasta uyurken giyilen özel uygun bir ağızlık, bruksizmi kontrol altında tutmak için yeterlidir. Bununla birlikte, bu zararlı alışkanlığın önlenmesinde germe ve gevşeme teknikleri de yararlı olabilir.

Diş Sıkma ve İmplant Tedavisi ve Randevu

Diş kaybınız varsa ve diş implantları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız , en kısa zamanda randevu alınız. Diş Teli Tedavisi ile ilgili diğer makelelerimizi okudunuz mu?

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp