Bir Günde İmplant

Bir Günde İmplant

Bir Günde İmplant ; hastalarımızın çoğu bize iki şeyden oldukça emin olarak geliyor: 1) gülümsemelerinin güzel bir şekilde dönüştürülmesini istiyorlar ve 2) hızlı bir şekilde yapılmasını istiyorlar. Hastalarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için, en iyi aynı gün diş implantları arasında, acil tedavi isteyenlere hizmet verecek şekilde ofisimizi kurduk . İşte bunu nasıl bu kadar hızlı yapabiliyoruz:

1. Adım: Kapsamlı, özel planlama

Aynı gün implant arayışı içinde olan ofisimize geldiğinizde önce uzman kozmetik diş hekimliği ile tanışacaksınız. hızlı ve rahat bir şekilde idare edebileceğinden emin.

Bu ilk konsültasyon adımında, sizden eksiksiz bir diş sağlığı geçmişi alacaktır. Sizden prosedürle neyi başarmayı umduğunuzu ona açıklamanızı isteyecek ve diş implantı ameliyatı veya diğer diş protezi alternatifleriyle ilgili daha önceki deneyimlerinizi bilmek isteyecektir. Bir Günde İmplant ameliyatı için aday olduğunuzdan emin olmak için tıbbi geçmişiniz ve mevcut sağlığınız hakkında da bilgi almak isteyecektir.

Çene, diş ve diş etlerinizin muayenesini yapmanın yanı sıra, yanınızda getirebileceğiniz her türlü röntgeni inceleyecek ve eğer yoksa, durumunuzu anlayabilmesi için hemen dijital röntgen çekecektir. Bir Günde İmplant diğer dişlerinize tam olarak uyacak şekilde planlayabilmesi için dişlerinizin izlenimlerini alacak.

Uzman diş implantı cerrahımız, seçeneklerinizi sizinle birlikte gözden geçirecektir. Tedavinize başlamadan önce hepimizin tam olarak istediğimiz sonuç üzerinde hemfikir olduğumuzdan emin olmak istiyoruz.

Adım 2: Röntgen Çekimi

Bir Günde İmplant için ilk konsültasyonunuzdan sonra, prosedürünüzü dikkatlice planlamamız gerekecek.

14 saniyede tamamlanan taramanıza rahatça oturabilirsiniz.Özel yazılım, görüntüleri, implant cerrahımızın ağzınızı ve çenenizi kelimenin tam anlamıyla her açıdan ve mümkün olan en küçük ayrıntıyla görüntülemesine olanak tanıyan bir 3D görüntüleyiciye işleyecektir. Üretilen çözünürlük, tıbbi BT tarayıcısının çözünürlüğünden% 500 daha fazla ve radyasyon% 95 oranında azaltıldı.

  • İmplantlarınızı desteklemek için sahip olduğunuz kemiğin derinliğini ve gücünü tam olarak değerlendirin
  • İmplant cerrahisinde ortaya çıkabilecek potansiyel zorlukları veya sorunları önceden tahmin edin
  • Ameliyatınızı başlamadan önce neredeyse tamamen planlanır.

Adım 3: Tam tedavi planınızın ayrıntılı ve koordineli formülasyonu

Diş implantlarının üç bölümü vardır: çenenize gömülü olan ve bir diş kökünü simüle eden bir titanyum direk; diş için sabit bir ayar sağlayan bir dayanak; ve diş etinizin üzerinde gördüğünüz yedek diş olarak işlev gören taç.

Aynı Gün İmplantınızın doğal bir diş gibi görünmesi ve hissedilmesi için bu parçaların her birinin sizin için doğru ve birbiriyle çalışacak şekilde özenle planlanması gerekir. Tepeyi doğru şekilde desteklemek için direğin doğru yere ve doğru açıda yerleştirilmesi gerekecektir. Abutmentin doğru boyutta olması, doğru açıda yerleştirilmesi ve vücut kimyanızla uyumlu dayanıklı diş malzemelerinden yapılmış olması gerekecektir. Tacın biyolojik olarak uyumlu, dayanıklı ve doğal görünümlü malzemelerden imal edilmesi gerekecektir. Diğer dişlerinize boyut, şekil ve renk olarak uyması ve böylece ısırmanızı iyileştirmesi ve ağzınızda rahat hissetmesi için kesin özelliklere göre şekillendirilmesi gerekecektir.

Aynı Gün İmplantlarınızın tüm parçalarının doğru bir şekilde hazırlanıp uygulandığından emin olmak için birbirleriyle yakından görüşeceklerdir.

Adım 4: Tüm implant cerrahinizin sanal planlaması

İsterseniz, diş implantı cerrahımız sizin ne yapacağımızı tam olarak anlamanız için sizinle birlikte bilgisayar üzerinden prosedürünüzü gözden geçirecektir. Dental Tourism düşünen hastalarımız için detaylı bilgiyi Whatsapp aracılığı ile almalarını talep etmekteyiz.

İhtiyaç duyduğunuz her implant için onu desteklemek için yeterli kemiğiniz olduğunu doğrulayacağız. İmplant postunu yerleştirebileceğimiz kesin derinliğe karar vermek için görüntüleri kullanacağız ve sürpriz olmayacağından emin olmak için ameliyatı her açıdan inceleyeceğiz.

İmplantınızın başarılı olması için titanyum direk, postu tam olarak yerleştirmek ve desteklemek için yeterli kemik derinliğine sahip çenenizin bir bölümüne yerleştirilmelidir.

Direk kemik dokunuza bağlandığında implant başarılı olur ve sıkıca vücudunuzun bir parçası haline gelir. Yeterli kemik derinliği yoksa, direk doğru yerleştirilemez ve sonuç, gevşeyen veya düşen bir implant veya ağrılı veya estetik olarak hoş olmayan bir ısırık oluşturan bir açıyla yerleştirilen bir diş olabilir.

Daha önceki dental implant teknikleri, bir ağız cerrahının sadece birkaç açıdan alınan basit röntgenlere dayanarak kemik derinliğini tahmin etmesini gerektiriyordu. Cerrahın postu yerleştirmek için sakızı açması ve yapıyı görüntülemesi gerekecekti ve rahat implant yerleştirmesine izin vermek için kemiği doğru bir şekilde deldiğinden emin olamıyordu. Bu prosedür genellikle işe yarar, ancak kesin değildir ve başarısız implantlara veya cerrahın implantın hiç yerleştirilemeyeceğini fark ettiği ameliyatlara yol açabilir.

Adım 5: Geçici yedek dişinizin hazırlanması

Diş cerrahımız ameliyatınızı planlarken,i yeni tacınızı planlayacak ve yaratacaktırSon teknoloji bilgisayar destekli freze makinemizi kullanarak, kalan dişlerinizle tam olarak renk ve boyutta eşleşen dayanıklı bir seramik kron yapacak.

Yeni tacınız geçici olacak ve implant ameliyatınız iyileşirken ve titanyum çene kemiğinize bağlanırken sizin için yerinde kalacaktır. Ancak hastalarımız geçici kronlarımızın ne kadar güzel olduğuna hayret ediyor.

Adım 6: Hızlı iyileşme için hızlı, hassas cerrahi

Dental implant cerrahımız ameliyatınızı tam burada, tam donanımlı ameliyathanemizde gerçekleştirecektir. Ameliyatı zaten bilgisayarlarında yaptıkları için hızlı ve rahat bir şekilde yapabilecekler.

Diş etlerinize veya çenenize çok az travma ile ve gereksiz kesi veya dikiş olmadan yeni postanızın hassas bir şekilde yerleştirilmesini bekleyebilirsiniz. İmplant cerrahımız, bölgeyi sterilize etmek ve enfeksiyonu önlemek için neredeyse ağrısız bir diş lazeri kullanacaktır.

7. Adım: Yeni dişinizin hemen yerleştirilmesi

Direk ve abutment yerine oturduğunda, geçici kuronu dikkatlice yerleştirecek ve ayarlayacaktır. İyileşirken implantınızı koruyacak ve gülümsemenize, konuşmanıza ve normal şekilde yemenize olanak sağlayacaktır.

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp