Diş Çekimi Sonrası Uçmak Güvenli midir?

Diş Çekimi Sonrası Uçmak Güvenli midir?

Size diş çektirmeniz  gerektiği hekiminiz tarafından söylendiyse, bunu yapmak için “uygun” zamanın olmadığını hissedebilirsiniz. Hepimiz yoğun yaşamlara öncülük ederiz ve yoğun programınıza bir diş prosedürü uygulamak zor olabilir. Takvimde tatil veya iş gezisi olanlar için şu soru ortaya çıkabilir:  Diş çekimi sonrası uçmak güvenli midir?

Diş çekildikten sonra iyileşmesi normalde birkaç gün sürer  , bu nedenle çoğu diş hekimi uçmadan önce en az 48 saat dinlenmenizi önerir. Bu, sorunsuz bir iyileşme için ihtiyacınız olan geri kalanını almanızı sağlar. Çoğu diş prosedüründen sonra uçmak teknik olarak güvenli olsa da, ilk 24-48 saat içinde bunu yapmak özellikle rahatsız edici olabilir. İmplant Tedavisi

Diş çekimi sonrası uçma tehlikeleri

Uçmanın, yakın zamanda diş tedavisi tamamlanmamış sağlıklı bireylerde küçük ağrı ve rahatsızlığa neden olabileceğini hatırlamak önemlidir. Sinüs basıncı, baş ağrısı ve hatta diş ağrıları, irtifa veya kabin basıncındaki değişikliklerden kaynaklanabilir. Bu sorunlardan herhangi biri yakın zamanda diş çekimi yapılan bir kişi için yoğunlaştırılabilir.

Diş çekimi randevunuz diş randevunuzdan 24-48 saat içinde ise, ilgili riskler ve rahatsızlığı en aza indirmek için neler önerdiği konusunda diş hekiminizle konuştuğunuzdan emin olun.

Hazır ol!

Diş çekiminden kısa bir süre sonra uçacaksanız, hazırlanmanız için toplayabileceğiniz birkaç şey vardır:

  • Ağrı kesici ilaçlar:  Diş hekiminiz tarafından önerilen reçeteli veya reçetesiz satılan ağrı kesici ilaçlarınızı paketleyin. Rahatsızlığı azaltmak için uçağa binmeden önce almak isteyebilirsiniz.
  • Ekstra gazlı bez:  Bir işlemden hemen sonra uçmayı seçerseniz, gazlı bezinizi periyodik olarak değiştirmeniz gereken zaman penceresinde hala olabilirsiniz.
  • Doldurulabilir bir su şişesi:  Diş çekildikten sonra sıcak, soğuk ve asidik içeceklerden (kahve veya soda gibi) kaçınmak isteyeceksiniz, bu nedenle uçuşunuz boyunca kendinizi nemlendirmek için yeniden doldurulabilir bir su şişesi paketlemek iyi bir fikirdir.
  • Buz torbası için boş bir yeniden kapatılabilir çanta:  Ağrı ya da uçuş ortasında şişlik yaşıyorsanız, yeniden kapatılabilir bir baget kullanışlı bir buz paketine dönüştürülebilir – uçuş görevlisinden biraz buz isteyin ve on dakikalık aralıklar için yanağınıza tutun.
  • Diş hekiminizin telefon numarası:  Beklenmedik ağrı, şişme veya başka semptomlar olması durumunda seyahat etmeden önce diş hekiminizin telefon numarasını kaydettiğinizden emin olun.

Seyahat sırasında diş rahatsızlığını hafifletmek için ipuçları

Yukarıda listelenen gereksinimleri paketlemenin yanı sıra, diş çekimi sonrasında uçuyorsanız rahatsızlığı azaltmak için yapabileceğiniz birkaç şey daha vardır.

Birincisi stressiz bir uçuş için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktır. Uçmak çoğu gezgin için stresli olduğu için bu bir zorluk olabilir! Yardım etmek için, telefonunuzda yatıştırıcı müzik veya tabletinizde en sevdiğiniz film olsun, dinlenmenizi sağlayacak eğlenceyi yanınızda getirin. Koltuğunuzda rahat olmanıza yardımcı olacak hafif bir battaniye ve bir seyahat yastığı paketleyin.

Diş prosedürünüzden ne kadar sonra uçtuğunuza bağlı olarak, yine de yumuşak yiyeceklere bağlı kalmanız gerekebilir (gevrek uçak aperatiflerine izin verilmez!). Havaalanında, yoğurt, smoothie veya çorba gibi yumuşak, kolay yemek seçenekleri alın. Diş Çekimi Sonrası Uçmak Güvenli midir?

Mutlu seyahatler!

Mümkünse, herhangi bir komplikasyonun ortaya çıkması durumunda diş çekimi ve tarifeli bir uçuşun en az bir hafta arayla olduğundan emin olun ve bu, uçmadan önce hızlı bir kontrol için diş hekiminizi ziyaret etmek için yeterli zaman sağlayacaktır . Daha önce de belirtildiği gibi, çoğu diş prosedüründen sonra uçmak genellikle güvenlidir, ancak bunu çok erken yapmak özellikle rahatsız edici olabilir. Sonuçta, kim acı verici bir uçuş deneyimi ile bir tatile başlamak ister?

En önemlisi, diş hekiminizle tatil planlarınız hakkında konuşun, böylece ne bekleyeceğinizi ve hazırlanacağınızı bilmenize yardımcı olabilir!

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp