Diş İmplantları Çıkarılabilir mi?

Diş İmplantları Çıkarılabilir mi

Diş İmplantları Çıkarılabilir mi? Diş implantları, çeneyi oluşturan kemiğe yerleştirilir. Bir implant yerleştirildikten sonra, çenedeki osteoblastlar ve bağ dokusu onu yerine sıkıca sabitler. Bu, az çok diş implantlarını kalıcı hale getirir . Ancak bir implantın çıkarılması gerekiyorsa, dişe benzer şekilde çekilebilir.”

Diş implantları, porselen kronlar, implant destekli protezler veya bir diş köprüsü gibi diş restorasyonları için bir temel görevi görür . İmplantlar ayrıca diş kökü yerine geçerek çenede yapısal değişikliklerin önlenmesine yardımcı olur. Diş değiştirme seçenekleri arasında benzersiz olan diş implantları, sağlam bir şekilde yerinde kalacak şekilde tasarlanmıştır ve gevşemelerini veya düşmelerini önlemek için yapılmıştır. Bununla birlikte, tıpkı köklerle çene kemiğine sabitlenen doğal dişleriniz gibi, implantlar da gerektiğinde dikkatlice çekilebilir.

Dental İmplant Neden Çıkarılmalı?

İmplantın çıkarılmasının en yaygın nedeni dental implant başarısızlığıdır. Bu tipik olarak iyileşme süreci sırasında meydana gelir ve implant bölgesi çevresinde önemli ağrı, şişme, enfeksiyon varlığı veya iyileşememe gibi semptomlar gösterebilir. Bu sorunlar nadirdir ve  implant diş hekimlerimiz tarafından sağlanan tüm ameliyat öncesi ve sonrası talimatların dikkatle izlenmesiyle genellikle tamamen önlenebilir. Bakımımızda geçirdiğiniz süre boyunca, riskleri en aza indirmeye ve başarılı bir implant prosedürü şansınızı artırmaya yardımcı olmak için doğrudan sizinle birlikte çalışacağız.

Diş implantları, yanlış yerleştirildiyse veya daha kapsamlı bir gülümseme makyajının önüne geçtiyse, iyileştikten sonra çıkarılması gerekebilir. Tedavi ihtiyaçları değiştikçe, yeni restorasyonlara uyum sağlamak için diş implantları çıkarılabilir ve değiştirilebilir. Ancak bu oldukça sıra dışı. Çoğu durumda, gülümsemenizle kozmetik ve işlevsel sorunları ele almak için harcamanız gereken zamanı azaltmak için mevcut restorasyonlar üzerinde çalışacaktır.

Peri-İmplantit

Peri-implantitis, bir diş implantı çevresinde oluşan bir tür diş eti hastalığıdır . Diş etlerinde ve çevresindeki kemikte iltihaplanmaya neden olan peri-implantitis, kemik kaybına neden olarak implantın düşmesine neden olabilir. İsveç’ten yakın zamanda yapılan bir araştırma, beş ila on yıl kadar yakın zamanda yerleştirilen implantları olan hastaların yaklaşık% 26’sında peri-implantitis olduğunu buldu.Diş İmplantları Çıkarılabilir mi?

Peri-implantitisin semptomları şunları içerir:

  • Diş etlerinde ağrı veya ağrı
  • Diş eti kanaması
  • Ağızda kalıcı kötü tat
  • Kırmızı veya şişmiş diş eti dokusu

Enfeksiyonun yayıldığı durumlarda peri-implantitisli hastalarda lenf düğümleri şişebilir. Bu semptomlardan herhangi birini yaşıyorsanız, kapsamlı bir muayene ve tedavi konsültasyonu için bizi hemen aramanızı öneririz.

Dental İmplantlarımız

 Günümüzde mevcut olan en çok klinik olarak onaylanmış ve kapsamlı olarak araştırılmış dental implant sistemi olan Straumann implantları, en yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir ve onlarca yıl dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Aslında, 30 yılı aşkın klinik araştırmada Straumann implantları, uzun süreli çalışmalarda% 98,8 hayatta kalma oranı göstermiştir. Bu, 10 yıl sonra bile Straumann diş implantlarına sahip neredeyse tüm hastaların güçlü ve çekici bir gülümsemenin faydalarından yararlanmaya devam ettiği anlamına gelir.

Kaliteli bir diş implantı kullandığımız için, yerleştirdiklerimizi çıkarma ihtiyacı inanılmaz derecede nadirdir. Diğer diş hekimleri tarafından kalitesiz veya uygun olmayan şekilde yerleştirilmiş implantların çıkarılması ihtiyacı, yine de nadir olmakla birlikte daha az nadirdir. Dental Tourism    düşünen hastalarımız gelmeden önce randevu planlaması talep etmesi gerekmektedir.

Diş İmplantı Nasıl Çıkarılır?

Diş implantları da doğal dişlerle aynı şekilde çıkarılır;  bir ekstraksiyon işlemi ile. Çevreleyen kemik ve dokunun en iyi şekilde korunmasına yardımcı olmak için en ileri teknoloji ve teknikleri kullanıyoruz. Bu, ek aşılama prosedürlerini önlemeye yardımcı olabilir.

Diş implantının çıkarılması konusunda endişeliyseniz, bizim bakımımızda kaldığınız süre boyunca sedasyon diş hekimliği hizmetlerimizi tartışmaktan mutluluk duyarız. Gördüğümüz her hastanın çeşitli ihtiyaçlarını karşılamamızı sağlayan nitröz oksit ve bilinçli oral sedasyon sunuyoruz.

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp