Geçici Kaplamalarım Nasıl Görünecek?

Geçici Kaplama

Geçici Kaplama larım Nasıl Görünecek? :İyi ya da kötü, büyük bir değişimden geçmek çoğu insan için çok zordur. Gülümseme makyajı bir istisna değildir. Bize sıkça sorulan sorulardan biri, geçici kuronlarımın veya kaplamalarımın nasıl görüneceği. Bu soru genellikle ya geçmiş deneyimlerden dolayı sorulur ya da arkadaşlarından korkunç olduklarını ve halktan saklanmak zorunda olduklarını duymuş olabilir. Maalesef, gerçek kaplamaları veya kronları elde edene kadar kabaca birkaç hafta içinde oldukları algısı zaten oluşturulmuştur. Bu kesinlikle böyle olmamalı. Geçiciler yerleştirmemizin birkaç nedeni var. Biri dişin korunması içindir. İkincisi, son restorasyonların önizlemesine izin verir. Onları son restorasyonlara mümkün olduğunca yakın üretiyoruz. Önümüzdeki birkaç gün boyunca bu geçicileri takip edip şekil ve renk hakkında değerlendirmeler yapıyoruz. Bu, geçicileri iyileştirmemize ve gerçek kaplamaların ve tacın nasıl görünmesini istediğimizi belirlememize olanak tanır. Bununla birlikte, geçici kaplamalarla ilgili bilmemiz gereken birkaç eksiklik var. Dental implantlar

Geçici Kaplama

1) Akrilikten yapılmıştır, porselen değildir
2) Porselende yapabileceğiniz gibi tek tonludur
3) Geçici kaplamalar birbirine bağlanır ve diş ipi takılmaz

İşte bir gülüşün iki görüntüsü, biri başlangıç ​​fotoğrafı ve ikincisi geçici kaplamaların bir görüntüsü.

Dişlerinizi çok kibarca fırçalayın ve geçici diş bölgesinde diş ipi kullanmayın. Merak etmeyin daimi kaplamanız yapıştırıldıktan sonra tekrar dişipi kullanabileceksiniz.

Geçicilerin rengi, şekli ve formu moralinizi bozmasın daimi kaplamalarınız tamamen farklı, kusursuz ve tam diş renginize uygun olarak hazırlanacaktır

Dişlerinizin ufaltılıp geçicilerinizin yapıştırıldığı ilk gün sekiz saatte bir Apranax fort yada majezik gibi bir ağrı kesici kullanmanızı tavsiye ederiz. Diğer günlerde de ağrınız oldukça bu ilaçları alabilirsiniz. İlaçlar enflamasyonu azaltıp iyileşmeyi kolaylaştıracaktır.

Geçicilerin yapışkanının sertleşmesi 2 saat kadar sürer bu süre içerisinde lütfen herhangi birşey yiyip içmeyin, ağzınızı çalkalamayın. İki saat sonra bir ağrı kesici alabilir, dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Geçici KaplamaYapıldıktan Sonra

Dikkat Edilmelisi Gerekenler    

 

Anestezi etkisindeyken beslenmeyin:

Tedavi sırasında anestezi yapıldığı takdirde uyuşukluk geçene kadar farkında olmadan dil, dudak, yanak gibi yumuşak dokuların ısırılıp zarar verilebileceği ihtimalinden dolayı yemek yenmemelidir. Yine yumuşak dokulara zarar verebilecek derecede aşırı soğuk-sıcak içeceklerden kaçınılmalıdır.

Geçici protez süresince sert gıdaları yemeyiniz:

• Sabit geçici diş kaplamasının yapıldığı madde genel olarak akrilik (plastik) esaslı olduğu için çok sağlam olmadığı unutulmamalıdır. Yumuşak ve orta sert gruba giren bütün yiyecekler rahatlıkla yenebilir. Sert gruba giren yiyecekleri geçici protezle yemek protezin kırılmasına ya da çatlamasına neden olabilir.

• Yumuşak gıdalar: bütün sıvılar, çorba, yoğurt, makarna, yumurta, pilav, hafif ıslatılmış ekmek içi, haşlanmış sebze, muhallebi, sütlaç  vb.

• Orta sert gıdalar: suda pişmiş her türlü   et ve sebze yemekleri, domates, yumuşak elma, ızgara tavuk, fıstık, çikolata vb.

• Sert gıdalar: ayva, sert yeşil elma, beyaz leblebi, buzdolabından yeni çıkmış çikolata, sert ekmek kabuğu, çok pişmiş sert lifli et vb.

Geçici protez sonrası  tedaviyi aksatmayın:

Geçici proteze alışarak günlük ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılamaya başlayabilirsiniz. Ancak bu protezin çok sağlam olmadığı, rahatlıkla kırılabileceği ve dişlerinizin zarar görebileceği unutulmamalıdır. Hekiminizin belirttiği süreler dahilinde kalıcı protezin yapılması ağız ve diş sağlığınız açısından son derece önemlidir. Dental Tourism

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp