Diş Turizmi Nedir?

Diş Turizmi

Sürekli değişen toplumumuzda, Diş Turizmi olarak adlandırılan diş cerrahisi için yurt dışına seyahat etmek giderek daha popüler hale geliyor; burası, bireylerin yerel sağlık sistemleri dışında diş bakımı aradıkları yerdir. 

Pek çok insan, diş bakımı için yurtdışına seyahat ederek alınıyor çünkü daha ucuz ve kendileri için daha faydalı olduğuna inandıklarında, gerçekten olmadığına ve ciddi sorunlara neden olabileceğine inanıyorlar. 

Diş Cerrahisi için yurt dışına gitmeyi mi düşünüyorsunuz?

Bireylerin diş cerrahisi için gittikleri en yaygın hedefler Türkiye’dir.

Diş ameliyatınız için ödediğinizin yanı sıra, bilmeniz gereken gizli maliyetler de vardır, örneğin; 

  • Daha fazla ameliyat için ameliyat yanlış giderse uçuşlar ve dönüş uçuşları
  • Havaalanlarına seyahat maliyeti (Taksi / Otobüs vb.)
  • Otopark ücretleri
  • Otelden pratiğe seyahat maliyeti
  • Varsa varış noktası araç kiralama / yakıt maliyetleri
  • Otel konaklama (karmaşık tedaviler için 3 haftaya kadar)
  • Yiyecek / İçecek faturaları
  • İş dışı tatil zamanı
  • İş dışı herhangi bir ekstra zaman için kazanç kaybı

Kararınızı vermeden önce dikkate almanız gereken birkaç gerçek daha var. Ameliyatla ilgili bir şeyler ters giderse, muayenehaneye geri dönmeniz gerekecek ve bu da size daha fazla paraya mal olacaktır. Diş cerrahisi için yurtdışına seyahat eden birçok hasta, cerrahlarının aslında kalifiye olmadığını ve kullanılan malzemelerin kalitesinin İngiltere standartlarına uygun olmadığını keşfetti.

Bir şeyler ters giderse ve diş ameliyatınızı yaptırmayı seçtiğiniz ülkeye geri dönmek için paranız yoksa, Birleşik Krallık’taki herhangi bir dişhekimliği muayenehanesi sorunu çözemeyeceği için kanunen çözemez. Tazminat sigortanız varsa, bu, harcadığınız parayı geri almak için çok az yasal başvuru hakkınız kalacağı veya ameliyatınızı yaptıran dişhekimine kınama yaptıracağınız anlamına gelir, tedaviyi masrafları size ait olmak üzere düzelttirmeniz gerekir. 

Araştırmalar, yurtdışında diş ameliyatı geçirenlerin% 17’sinin ameliyat sonrası komplikasyonlar yaşadığını ve yurtdışında tedavi görenlerin% 10’unun eve döndüklerinde daha ileri tedaviye ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. Bunun yanı sıra, yurtdışındaki dişhekiminin yarattığı sorunların sorumluluğunu üstleneceği garanti edilmez. 

Dikkate alınacak başka bir konu da tedavi sonrası yıllık kontrolleriniz olacaktır. Sadece bir check-up için yurtdışına seyahat etmeye devam edebilecek misiniz? Eğer karşılayabiliyorsanız, yurtdışına seyahat etmek için ihtiyaç duyacağınız işten izin süresinin yanı sıra konaklama, yemek, havalimanına gidiş-dönüş ve ameliyat için ek masrafları düşünün. Gerçekten buna değer mi?

Yurtdışında diş tedavisi yapmayı düşünüyorsanız veya Diş Turizmi ile ilgili sorularınız varsa bizi +905448568116 numaradan ulaşabilir veya Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp