Genel Anestezi ile Diş Tedavisi

Genel Anestezi ile Diş Tedavisi

Genel Anestezi ile Diş Tedavisi ;  diş tedavisinden korkan hastalar için ilk seçenek olarak değerlendirilmektedir.  Karmaşık bir periodontal tedavi geçirdiğinizi hayal edin. Tedaviniz tamamlandığında, aldığı zamanı, acıyı, gürültüyü veya beklediğiniz rahatsızlığı hatırlamazsınız. Hastalarımıza rahat, güvenli ve etkili sedasyon diş hekimliği seçeneği sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Sedasyon diş hekimliğinden fayda gören hastalar;

 • Diş hekiminde olmanın korkusu veya endişesi
 • Uzun süre hareketsiz oturmakta zorlanma
 • Anesteziklerden uyuşma (ve kalma) zorluğu

Genel Anestezi ile Diş Tedavisi NEDİR?

Genel Anestezi ile Diş Tedavisi, diş hekimini ziyaret ederken anksiyete yaşayan hastalar için doktorunuzun çeşitli periodontal tedavileri güvenli ve rahat bir şekilde sunmasını sağlar. Sedasyon diş hekimliğinin çeşitli faydaları vardır:

 • İşlemden geçme anısı yok
 • Sedasyon altındayken zaman duygusu yok
 • Koku veya ses duyusu yok
 • Tedavi sırasında korku veya endişe yok

Sedasyon diş hekimliğini kullanarak bir prosedür geçiren hastalar, ihtiyacınız olan periodontal bakımı almanın basit ve rahatlatıcı bir yolu olduğunu söyleyecektir.

Genel Anestezi ile Diş Tedavisi 

Muayenehanemizde sedasyon diş hekimliği yaptırmak konusunda endişelenmenize gerek yok. İmplant tedavisi için artık seçenekleriniz mevcut.

Sedasyonlu diş hekimliği kanunla sıkı bir şekilde düzenlenir ve periodontistinizin tedavinizi uygulayabileceği üç sedatif durum vardır: hafif sedasyon, orta derecede sedasyon ve derin sedasyon.

 • Hafif Sedasyon – Anksiyoliz, en hafif sedasyon diş hekimliğidir ve genellikle hafif anksiyete, daha uzun prosedürler veya daha karmaşık durumları olan hastalar için kullanılır. Genellikle ağızdan, hafif bir sedasyonla uygulandığında, tüm prosedür boyunca uyanık kalırsınız veya çok uykulu kalırsınız ve kendi başınıza nefes alabilir, ancak büyük bir rahatlama hissi hissedeceksiniz. Hastalar tipik olarak prosedür tamamlandıktan sonra birkaç saat içinde anksiyoliz sedasyonundan kurtulur. Azot oksit soluma (gülme gazı), tedavi sırasında çok rahatladığınız başka bir hafif ve orta derecede sedasyon şeklidir.
 • Orta Düzeyde Sedasyon – Orta derecede diş anksiyetesi olan hastalar ve daha uzun veya daha karmaşık prosedürlere ihtiyaç duyan hastalar için kullanılır, bilinçli sedasyon genellikle hafif IV sedasyon kullanımını ifade eder. Bilinçli sedasyon ile, prosedürünüz boyunca uyanık kalacaksınız, ancak derin bir rahatlama durumunda olacaksınız. Bilinçli sedasyon alan hastaların randevularında kendilerine bir ebeveyn, eş veya arkadaşlarının eşlik etmesi önerilir çünkü sedatifin geçmesi birkaç saat sürebilir ve araç kullanmak güvenli olmayabilir.
 • Derin Sedasyon – Derin sedasyon alan hastalar, periodontal prosedürleri sırasında bilinç ve bilinçsizlik arasında gidip gelir. Hastalar genellikle tedaviyi hatırlamazlar ve işlem sırasında zaman zaman uyanık olsalar bile komutlara cevap veremezler. Derin sedasyon alan hastaların randevulara bir ebeveyni, eşi veya arkadaşının eşlik etmesi önerilir çünkü sedatifin geçmesi birkaç saat sürebilir ve araç kullanmak güvenli olmayabilir.

SAKİNLEŞTİRİCİLER NASIL UYGULANIR?

 • Soluma – Azot oksit veya gülme gazı, hafif ila orta dereceli kaygıyı hafifletmek için en sık kullanılan yöntemdir. İyileşme hızlıdır, böylece normal aktivitelerinize hemen devam edebilirsiniz.
 • Oral – Dental sedasyon için son derece yaygın bir teknik oral sedasyondur. Kolaydır ve iğne kullanımını gerektirmez. Randevunuzdan yaklaşık bir saat önce alınan bir reçete hapı verilecektir, böylece ofisimize geldiğinizde tamamen rahatlamış olacaksınız.

Bir konsültasyon planlamak, sedasyon diş hekimliği hakkında daha fazla bilgi edinmek ve hangi sedasyon diş hekimliği yönteminin size uygun olduğunu öğrenmek için lütfen muayenehanemizle iletişime geçin.

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp