Genel Anestezi ile İmplant Tedavisi

Genel Anestezi ile İmplant Tedavisi
Genel Anestezi ile İmplant Tedavisi ; Kalıcı dişleriniz eksikse, diş implantı ameliyatını düşünüyor olabilirsiniz. Ameliyat veya genel olarak diş randevuları konusunda endişeli olan hastalar için, ağrı olabileceği fikri çok üzücü olabilir. Prosedür için sedasyonu merak ediyor olabilirsiniz. Kullanılacak mı ve ne tür?

Bu durumda,  diş implantları alma prosedürü ameliyat olarak kabul edildiğinden, ameliyat sırasında rahat olmanıza yardımcı olacak bir tür anestezi verilecektir. prosedür. Hangi tip kullanılırsa kullanılsın prosedürü kesinlikle hissetmeyeceksiniz, ancak bazı dişhekimliği muayenehaneleri farklı anestezi formları sunar, bazıları tüm prosedür boyunca sizi bilinçsiz hale getirebilir. Ancak bu normalde dental implantların takılması için gerekli değildir.

Alacağınız anestezi türü, kaç implant aldığınıza, diş hekiminizin veya ağız cerrahınızın tercihine ve kişisel konfor seviyenize bağlıdır.

Genel Anestezi ile İmplant Tedavisi TÜRÜNÜN BELİRLENMESİ

Yalnızca bir veya iki implant taktırıyorsanız, genel anestezi gerekli olmamalıdır. İmplantlarınız yerleştirilirken sizi rahat ettirecek bir lokal anestezi yeterli olmalıdır. Ancak vücudunuzun başka bir yerinden kemik dokusunun alındığı ve implantınızı desteklemek için çenenize yerleştirildiği bir kemik grefti ameliyatı gerekiyorsa, diş hekiminiz veya ağız cerrahınız sizinle genel anestezi altında çalışmayı tercih edebilir.

Diş implantı prosedürü sırasında bir başka seçenek de , prosedürünüz sırasında rahatlamanıza yardımcı olabilecek bilinçli sedasyondur. Bilinçli sedasyon sıklıkla lokal anestezik kullanımıyla birleştirilir ve sıklıkla hap şeklinde veya nitröz oksit gazı kullanılarak uygulanır. Bu senaryoda, hala bilinçlisiniz, çevrenizin farkındasınız ve doktorunuzun sorularına ve talimatlarına cevap verebileceksiniz, ancak tamamen rahatlamış hissedeceksiniz. Bilinçli sedasyon, dental işlemler konusunda endişe yaşayan hastalar için çok yararlı olabilir.

Ameliyatınızın genel anestezi altında yapılması ideal görünse de normalde gereksizdir ve potansiyel olarak tehlikelidir. Lokal anestezi her zaman daha güvenlidir ve hoş olmayan yan etkilere neden olma olasılığı o kadar yüksektir. Ağız sağlığınız için en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olmak için sedasyon ve anestezi seçeneklerinizi diş hekiminizle veya ağız cerrahınızla görüşmeyi unutmayın.

Genel Anestezi ile İmplant Tedavisi

Eksik dişleriniz varsa, diş implantları eksik dişleri yerine koymak, gülüşünüzün sağlığını korumak, görünümünü ve tam işlevselliğini geri kazanmak için mükemmel bir seçenek olabilir. İşlem sırasında ve sonrasında olabildiğince rahat olmanızı sağlamak için diş hekiminizin elinden gelenin en iyisini yapacağından emin olabilirsiniz. Turkey Dental Tourism

 

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp