Kompozit Dolgu

Kompozit Dolgu nedir?

Kozmetik diş hekimliği dünyası her zaman evrimleşmekte ve odak şu anda diş yapısının sökülmesini gerektirmeyen minimal tedavilere kaymaktadır.

Kompozit dolgu bu devrimin ön saflarındadır çünkü minimal invazivdir ve aynı gün dişlerin görünüşünü, şeklini, gölgesini ve rengini değiştirebilir.

Kompozit – renkli diş dolgu malzemesi

Yapıştırma – Diş renginde dolgu malzemesinin dişe tutturulduğu mekanik işlem

Dişlerin kozmetik görünümünü iyileştirmek, çeşitli şekillerde elde edilebilir. Çoğu zaman bu, dişlerin konumunu iyileştirmek için ortodonti yoluyla olabilir. Bununla birlikte, dişler şekil, boyut ve renge göre değişebilir. Bu, gelişim şekilleri, diş travmaları veya yaşam boyunca genel aşınma ve yıpranma nedeniyle çatlaklara, talaşlara ve lekelere neden olabilir.

Kompozit yapıştırma

Kompozit yapıştırma, doğal dişe “yapışık” dişlere bir diş renkli dolgu maddesi eklenmesiyle yukarıda belirtilen senaryoların neredeyse tamamını iyileştirebilir. Bu malzeme doğal görünümlü bir diş oluşturmak için diş hekimi tarafından istenen şekilde elle şekillendirilir. Rengin doğal dişe mükemmel bir şekilde uymasını sağlamak için çok çeşitli renkler mevcuttur.

Başlıca faydaları:

  1. İğne / iğne yok
  2. Doğal diş yapısında delme yok
  3. Tersinir bir prosedür
  4. Aynı gün sonuç

Kompozit yapıştırma vs Kompozit kaplamalar

Kompozit yapıştırma genellikle küçük talaşların veya onarımların gerekli olduğu durumlar için ayrılmıştır. Diş şekli ve uzunluğunda ince değişiklikler de yapılabilir.

Öte yandan kompozit kaplamalar, diş yapısının tüm ön yüzeyini kaplayarak, diş formunda ve formunda daha büyük değişikliklerin gerçekleşmesini sağlayarak çalışır. Genellikle ön gün dişlerine aynı gün gülüş makyajı yapmak için 4-6 kompozit kaplama yapılır.

Mükemmel gülümsemeyi elde etmek için hızlı, minimal derecede istilacı bir yol arıyorsanız, ikisi de harika seçeneklerdir.

Kompozit dolgu için ortak endikasyonlar

Aşağıdaki belirtilerden herhangi birini yaşıyorsanız, bileşik yapıştırma yardımcı olabilir.

Dişler zaman zaman kırılabilir ve kırılabilir. Diş rengindeki kompozit dolgu malzemesi, estetik görünümlerini eski haline getirmek için yontulmuş veya kırık alanlara tutturulabilir (yapıştırılabilir).

Bazen dişler patlayabilir ve şekil ve büyüklükte asimetriktir. Ortodonti dişlerin konumunu düzeltebilir, ancak şeklini değiştiremez. Ortodontik tedavinin sonunda genellikle bu şekil problemlerini düzeltmek için kompozit yapıştırma gereklidir.

Dişler patladığında aralarında boşluk bırakmak, temizlikte sorunlara yol açar ve estetik açıdan hoş olmaz. kompozit yapıştırma, bu boşlukları kapatmak için dişlerin boyutunu simetrik olarak ve orantılı olarak artırarak bu boşluk sorunlarını düzeltebilir.

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp