Protez İçin Nasıl Uygun Bakım Yapılır?

gülüs-tasarimi

Dental implantların aksine , çıkarılabilir protezler doğal diş hissi yaratmaz. Bununla birlikte, rahatsızlıklarına rağmen, birçok kişi dişsizlikten muzdaripken diş protezlerine başvurur.

Protez, çevredeki yumuşak dokular kullanılarak ağız boşluğuna tutturulur ve onu takmanın farklı yolları vardır. Takma diş tipleri tasarımda da değişebilir.

İyi durumda olmak için, takma dişler gerekli bakımı gerektirir. Bu sayede onların iyi görünümlerini koruyabileceksiniz.

Bunu yapmak için, ilk önce protezi nasıl doğru yerleştireceğinizi ve çıkaracağınızı bilmeniz gerekir – bu size diş hekiminiz tarafından gösterilecektir. Protezin rahat kullanımı hakkında sorular sormaktan çekinmeyin. Unutma, onları çıkarmaya çalışırken güç kullanmamalısın.

Takma dişlerin takılmasının başlangıcında, genellikle ağız boşluğunuzun uyum sağlaması gereken bir süre vardır. Diş implantlarınız olsa bile, protezler muhtemelen ilk birkaç gün kendinizi garip hissettirecektir. Aslında, takma dişler konforu ve diş implantı konforunu tam olarak sağlamamaktadır. İşte bu yüzden, kendiniz için maksimum rahatlığı sağlamak için bunları kullanırken bazı kurallara uymalısınız.

Yeni başlayanlar için, protezi yerleştirmenin ilk günlerinde katı yiyecekler yememelisiniz. Genelde doğal dişlerinizle ısırmaya çalışın ve yavaşça çiğneyin.

Uyurken gece boyunca, ağzınızı dinlendirmek için protezi çıkarmanız önerilir.

Ayrıca her gece protezi yumuşak bir fırça ile temizlediğinizden emin olun. Bu bakteri birikimini önler.

Tıpkı diş implantları ve doğal dişler kadar protezler de günlük plak ve mikrop biriktirir. Bu nedenle, her gün ayrıntılı temizliği gözden kaçırmamalısınız. Diş hekiminizden doğru protez temizleyicisini seçmesini isteyin. Standart diş macunu tavsiye edilmez.

Bununla birlikte, protez boyunca bir katran oluştuğunu fark ederseniz, kısa bir süre su ve beyaz sirke dolu bir kapta bırakabilirsiniz. Bu uygulama işe yaramazsa, protezi profesyonelce temizlemek için diş hekiminizi ziyaret edin.

Güzel ve sağlıklı bir gülüş yapmayı kolaylaştıracak diş hekimliğindeki profilaktik muayeneleri unutmayın.

Share:
Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp