Seramik İmplant Avantajları

Seramik İmplant Avantajları

Seramik İmplant Avantajları ; diğer metallerle titanyum alaşımlarından ve son on yılda da zirkonyum seramiklerden yapılmaktadır Dental Tourism düşünen yurtdışından gelecek olan hastalarımızın öncelikle bizimle iletişime geçmesini rica ediyoruz.

Bu tür implantlara seramik diş implantları denir . Yapıldıkla rı zirkon seramik malzeme yirmi yıl önce diş hekimliğine girmiş ve sağlamlığı, mükemmel özellikleri ve yüksek estetiği nedeniyle kısa sürede hastalar arasında yüksek talep görmüştür.

 

Zirkonyum seramik nedir?

Kimyasal element zirkonyum ile ilgili çok benzer birkaç terimin bir karışımı vardır, bu nedenle diş hekimliğinde kullanılan zirkonyum-seramik nedir sorusuyla karşı karşıyayız: metal, mineral veya seramik? Nasıl yaratıldığını tarif edersek her şey daha net olacaktır.

Zirkonyum, saf halde bulunmayan gri bir metaldir . En ünlüsü zirkon olan çeşitli minerallerde buluyoruz 

Bu tür cevherlerden zirkonyum çıkarmak için karmaşık fizikokimyasal işlemler uygulanır. “Van Arkel” işlemi ile saf metal zirkonyum elde edilirken “Kroll” işlemi ile zirkonyum oksit, zirkon-seramik protezlerin ve diğer sert seramik objelerin ve aletlerin yapımında hammadde olan beyaz bir toz üretilir .

Üretim süreçleri gibi zirkonyum ve zirkonyum seramikler de tamamen farklı malzemeler ve tamamen farklı fiziksel, kimyasal ve estetik özelliklerdir. Bu farkı daha iyi göstermek için, her iki malzemenin de bazı temel özelliklerini listeleyeceğiz.

 

Zirkonyumun temel özellikleri

 • Metalik gri görünüm
 • Okside eder
 • Kimyasal korozyona dayanıklı değildir
 • Elektrik ve ısı iletir
 • Yumuşak, dövme, aşınmaya dayanıklı

 

Zirkonyum seramiklerin temel özellikleri:

 • Beyaz
 • Okside olmaz
 • Kimyasal korozyona dayanıklı
 • Elektrik veya ısı iletmez
 • Sert, aşınmaya dayanıklı

 

Seramik İmplant Avantajları

Mükemmel özelliklerinden dolayı zirkonyum seramikler diş hekimliğinde uygulamasını bulmuştur. Uzun zamandır ondan zirkon-seramik kronlar yapıyoruz ve bugün diş implantları da yapıyoruz. Saf titanyum implantlar hala kalite standardı olmasına ve çok güvenilir olmasına rağmen, zirkonyum seramiklerin onlara göre avantajlarının birçok alanda giderek daha fazla görüldüğü söylenmelidir.

 

 • Daha fazla biyouyumluluk

Uygulama ve araştırma yoluyla giderek daha fazla implantolog ve bilim insanı, seramik implantların titanyum implantlardan daha yüksek biyouyumluluğa sahip olduğunu doğrulamaktadır. Seramik implantların kemikle füzyonu da daha belirgindir ve daha kalitelidir ve dolayısıyla tam entegrasyonlarının başarısıdır.

 

 • Daha düşük hassasiyet ve alerjik reaksiyon şansı

Günümüzde, artan bir alerji oluşumuna şahit oluyoruz. İmplantolojide metale karşı alerjik reaksiyonlarla ilgili endişeler artmaktadır. Saf titanyum implantlara karşı alerjik reaksiyonlar son derece nadir olmakla birlikte, zirkonya seramiklerinin daha iyi bir konuma sahip olmasını sağlayan şey, metal implantlar için geçerli olmayan hipoalerjenik bir malzeme olmasıdır.

 

 • Korozyon direnci ve gücü

Zirkonyum seramikler, kimyasal korozyona karşı duyarsız, elektrik veya ısı iletmeyen ve bu nedenle metallere göre avantajlı biyoinert bir malzemedir. Yani tüm bunlar metal implantların iltihaplanmasının ve reddedilmesinin nedenleri ve tetikleyicileri olabilir. Ayrıca zirkonyum seramikler mukavemet açısından metal implantların gerisinde kalmamaktadır.

 

 • Doğal güzellik

Beyaz rengi sayesinde zirkonyum seramikler, diş etlerinde doğal bir çekilme varsa veya parlak, ince, şeffaf diş etleri olan kişilerde tamamen doğal bir görünüm verecektir. Metal implantlar da benzer durumlarda bu estetik kaliteye sahip değildir.

Titanyum implantların hala seramik diş implantlarına göre avantajı fiyattır. Seramik diş implantlarının üretimi daha pahalıdır, bu nedenle fiyatları daha yüksektir. Bununla birlikte, önümüzdeki birkaç yıl içinde, çoğunlukla seramik implant yapım teknolojisinin gelişmesine bağlı olarak, bu da değişmelidir.

 

Straumann Seramik İmplant Avantajları

İsviçreli Straumann firmasının seramik implantlarını kuruyor . Basel merkezli Straumann, 50 yılı aşkın süredir implant çözümleri üretmektedir ve bunların üretiminde dünya lideridir. 

Tüm Straumann implant çözümleri ve ömür boyu garantili seramik implantları kapsamlı klinik çalışmalardan geçer.

Bizimle her zaman en kaliteli implantları ve en iyi diş bakımını alacağınızdan emin olabilirsiniz, bu yüzden bizimle güvenle iletişime geçin!

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp