SGK İmplant Dişi Karşılıyor Mu?

implant-ustu-dis

SGK İmplant Dişi Karşılıyor Mu?

Diş kayıpları olan hastaların en çok merak ettiği konulardan biri İmplant diş yaptırdıklarında SGK ücreti karşılıyor mu? oluyor.2019 yılında SGK İmplant dişi karşılıyor mu yoksa devlet hastanelerine ücret ödeniyor mu?

Dünyada ve ülkemizde bir çok hasta tarafından tercih edilen implant tedavisi yapımı kolay ve tedavi süreci kısa olduğundan dolayı,  ayrıca rahat ve estetik görünüm sağlayarak  gerçek dişe en yakın çiğneme hissini sağladığından dolayı daha çok tercih edilmektedir.

SGK İmplantı Karşılıyor mu?

SGK , implant tedavisinde özel durumlar hariç ücreti karşılamamaktadır. Bunun nedenlerinden biri olan implanta alternatif bir çok yöntemin olmasıdır.Yani yapay diş kökünü lüks olarak görmektedir.

SGK tebliğine göre; SGK, diş implantı tedavisini ancak “uygulamasının zorunlu olduğunun diş hekimliği fakültelerinden cerrahi, protez ve periodontoloji anabilim dallarından en az birer öğretim üyesinin katılımlarıyla oluşacaksağlık kurulu ile karara bağlanması” şartı ile ve söz konusu tebliğde belirtilen sınırlı durumlar için karşılamaktadır.

25.03.2010 tarih ve 27532 (mükerrer) sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği’nin “Kurum ile sözleşmeli resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında yapılacak implant diş tedavileri” başlığı altında yer alan “4.5.1. Diş Tedavileri” maddesinin ikinci fıkrasında, “Kemik içi implantların bedelleri ödenmez.

Yukarıda anlatılan özel şartlar dışında diş implantını SGK tarafından karşılanmadığını söyleyebiliriz. Bu makale ile diş implantını SGK karşılıyor mu, devlet implant masraflarını ödüyor mu, SSK implant ücretini karşılıyor mu cevaplarını bulabilirsiniz. Diş hekimliği hizmetleri konusunda SGK’nın özel sektör ile anlaşmak konusunda bir düzenlemesi olmadığından, özel sektörde yer alan hiç bir diş kliniği ya da poliklinik gibi bizimde Emekli Sandığı, SSK, Yeşil Kart, Bağkur ve diğer devlete bağlı sosyal güvenlik kurumları (SGK) muadillerine yönelik bir anlaşma yapmamız ne yazık ki mümkün olamamaktadır.

İMPLANT DİŞ FİYATLARI

İmplant fiyatları marka farklılıkları ve uygulayıcı hekimin çalıştığı klinik şartları belirlemektedir. Siz de gerçek dişlerinizin rahatlığını özleyerek implant diş tedavisi düşünüyorsanız bize telefon ya da WhatsApp üzerinden ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Hizmet Bölgelerimiz

Şişli İmplant Diş – Osmanbey İmplant Diş – Harbiye İmplant Diş – Mecidiyeköy İmplant Diş – Pangaltı İmplant Diş – Halaskargazi İmplant  Diş – Nişantaşı İmplant Diş – Feriköy İmplant Diş – Bomonti İmplant Diş – Beşiktaş İmplant Diş

 

 

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp