Tek Diş İmplantı

dis-implantlari

Tek Diş İmplantı

Tek diş eksiği olan ve çiğneme ve estetik açıdan rahatsız olan diş implantı yaptırmak isteyen hastalarımızdan gelen sorulara istinaden tek diş iplantı yaptırmayı düşünen veya merak eden bireyler için nasıl yapılır, hangi durumlarda gereklidir? Gibi soruları yanıtlamadan önce neden diş implant uygulamasına ihtiyaç duyulur onu özetleyelim.

Tek diş implantı uygulamasına neden ihtiyaç duyulur?

Diş kaybı, çoğu kez diş çürüğünden, diş eti hastalıklarından veya travma gibi kazalardan dolayı meydana gelebiliyor. Önceleri tek diş kayıplarında yalnızca köprü veya protez gibi tedavi yöntemleri tercih edilirken, diş hekimliği alanındaki gelişmeler sayesinde implant uygulamalarıyla da tedavi süreçleri kolaylaşmıştır. Tek diş implantı, kişinin problemli bir diş çürüğü sonrasında dişini kaybetmesi sonrasında uygulanabilir. Çıkartılan dişin yerine, tek diş implant uygulaması yapılabilir.

İmplant Nasıl Uygulanır?

İmplant çene kemiğine uygun ve doğal diş köküne en yakın olduğundan dolayı tercih edilme sebebi Türkiye’de çok fazladır. Öncelikle muayene olarak, çene kemiğinizin uygun olup olmadığını kontrol ediyoruz. Röntgen çekimi ile kemik yapınız uygun ise implant uygulamasına geçiyoruz.

Avantajları Nelerdir?

Diğer Komşu dişlere herhangi bir zarar vermeden tek bir dişteki sorunun çözümlenmesini sağlar. Köprüye göre bakımı ve temizliği daha kolaydır. Diş implantı, doğal diş fonksiyonuna sahiptir ve aynı görünümü de sunar.

Herkese Uygulanabilir mi?

Diş implantının uygulanabilmesi için kişinin aktif büyüme sürecinin tamamlanmış ve yeterli kemik düzeyinin bulunması gerekir. Uygulanan implant, diş kökü görevi göreceği için dişi çevreleyen kemik yapı ne kadar kaliteli ve sağlam olursa, vidanın kemiğe tutunması da başarılı bir şekilde olur.

Diş İmplant Fiyatları

Tek diş eksikliği artık özgür gülüşlerinize engel değil! Bizlerle hemen iletişime geçebilir, ücretsiz muayene hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp