Diş Dolgusu Fiyatları

Diş Dolgusu Fiyatları

Diş Dolgusu Fiyatları , internet sitesinde paylamamız yasak olduğu için dilerseniz bizimle iletişime geçebilir ve randevu talep edebilirsiniz.

Porselenden bir diş dolgusu yapıldığında, adını teknolojinin kullanıldığı en modern protez türlerinden birinin adı almıştır. Çürük restoratif tedaviler arasında son derece dayanıklı ve estetik bir çözümdür .

Eski dolgulardan kurtulmak neden iyidir?

Diş dolgu teknolojisi son yıllarda çok değişti. Gümüş amalgam dolgusu, içindeki cıvanın zararlı etkileri nedeniyle artık tamamen eskimiştir. Yerini günümüzde çoğunlukla ışıkla sertleşen bir kompozitten yapılan estetik diş dolguları almıştır .

Estetik dolgu o malzeme amalgam olarak, gerekli olan çok daha az zımpara yaratacak ve dişlerin benzer doğal bir görünüm beyaz renk sağlamak için de birçok avantaj içerir.

Çürük çok genişse veya ulaşılması zorsa, geleneksel bir plastik dolgu sağlayamayız. Bu gibi durumlarda inley olarak da bilinen porselen dolgu kullanılabilir.

Diş dolgusu fiyatları nasıl gelişir?

Doktor tarafından yapılan diş dolgusunun fiyatı ve dayanıklılığı yakından ilişkilidir. Dayanıklılık bir yandan dolgu tekniğine, diğer yandan dolgu malzemesinin kalitesine bağlıdır. Uzmanlarımız, kliniğimizde yapılan diş dolguları için yalnızca birinci sınıf İsviçre ve Japon dolgularını kullanır. Bu şekilde yapılan dolgular, hastalarımıza garanti ve aynı zamanda uzun vadeli çözümler sunmaktadır. Çürük derecesi de fiyatları etkileyen bir faktör olabilir, yani kaybolan diş malzemesini değiştirmek için dişin orijinal şeklini eski haline getirmek için ne kadar dolgu malzemesi kullanabiliriz.

Kakma dolguları, çürükleri düzeltmenin başka bir yoludur. Bu bilinen en dayanıklı dolgu çeşididir, ancak diş teknolojisi halihazırda üretim sürecine dahil olduğu için maliyetler daha yüksektir. Kendi dişlerimizden neredeyse ayırt edilemeyen güvenilir, son derece dayanıklı ve estetik bir sonuç elde ederiz.

Kakma dolgusu nedir?

Dolaylı dolgu tipi, özel bir protez türüdür. Bu yapışkan dolgu, geleneksel dolguların aksine, doğrudan diş hekimi tarafından hastanın ağzında yapılmaz, laboratuvar koşullarında (bir diş teknisyeni tarafından) bir ölçüye dayanır. Bitmiş uç, diş hekimi tarafından hazırlanan boşluğa yapıştırılır.

Depozitoların boyutuna bağlı olarak, inley, onlay ve overlay hakkında konuşabiliriz:

Ekler seramikten, kompozitlerden, bunların hibritlerinden veya metalden (çoğunlukla altın) yapılabilir. Seramik protezler en uygun özelliklere sahiptir, en yüksek aşınma direncine sahiptir ve en estetik görünümü bile sağlarlar.

Neden sizin için çözümü yerleştiriyorsunuz?

 • Seramik uç, birçok diş şikayetine bir çözümdür:

  Aynı zamanda yaygın diş kayıplarının tedavisi, aşınmış uçların restorasyonu , kök kanallarının bakımı ve ısırıkların yükselmesi için estetik bir çözüm sağlar .

 • Tamamlanan dolgu, dişin daha da kötüleşmesini durdurur.

 • Üzerine köprü tipi bir protez yapılabilir:

  Diş eksikliği durumunda bitişik dişlerin dış yüzeyleri zımparalanmadan inley köprü elde edilebilir.

 • Çürükler için dirençli ve dayanıklı çözüm:

  beyaz diş dolgularına göre avantajı, daha iyi fiziksel özelliklere, daha fazla aşınma direncine ve mekanik etkilere karşı daha fazla dirence sahip olmasıdır.

 • Hassas teknoloji:

  geçme, doldurulacak boşluğu en yakın milimetreye kadar kapatırken, geleneksel kompozit dolgular, polimerizasyon sırasında bir dereceye kadar büzülmeye maruz kalabilir.

 • Önlenebilir diş hassasiyeti:

  aynı zamanda, dişin daha sonra daha az hassas hale gelmesi ve diş çürüğünün de daha az sıklıkla meydana gelmesidir.

Seramik diş dolgusuna birkaç adım

1. Konsültasyon – ilk toplantıda bir genel durum değerlendirmesi yapılır ve ağız boşluğundan bir röntgen çekilir.

2. Tedavi planı – Tedavinin kaç kez yapılması gerektiğini ve depozitonun ne kadar süreyle alınmasının beklendiğini içeren her zaman kişiselleştirilmiş bir plan yapılır.

3. Sonunda tedavi ediyoruz – Modern anestezi sayesinde prosedür ağrısızdır. Maksimum rahatlık için, dişin çiğneme ve fonetik fonksiyonunu eski haline getirmek için hemen geçici bir dolgu yapılır.

4. Seramik diş dolgusu tamamlanır – Son seansta diş hekimi geçici dolguyu kaldırır ve bitmiş dolguyu yapıştırır. Sonuç, gerçeğe yakın bir çiğneme yüzeyi ve memnun bir hasta ile tam olarak uyan, canlı bir renktir!

Kolay kullanım – mükemmel kapanma

1. Hazırlık, anestezi

Depozito yatırmanın ilk adımları diş hekimi muayenehanesinde gerçekleşir. Diş hekimi önce çürük kısımları dişten çıkarır ve yerine yapılacak olan boşluğu hazırlar. İşlem elbette lokal anesteziden önce gelir, bu nedenle prosedür tamamen ağrısızdır!

2. Baskı ve geçici doldurma

Hazırlanan diş daha sonra basılır ve boşluğa geçici olarak ekin yerini alan geçici bir dolgu yerleştirilir.

Ölçüye göre dolgu diş laboratuvarında yapılır. Diş teknisyeni, tam olarak uyan, dayanıklı bir protez oluşturmak için en son üretim teknolojilerini kullanır.

3. Seramik bir parçanın yapıştırılması

Bir sonraki toplantı yaklaşık bir hafta sonra yapılacak. Bu durumda, diş hekimi bitmiş eki deneyecek, kenar kapamasının mükemmel bir şekilde oturup oturmadığını kontrol edecek ve her şey yolundaysa, eki özel bir yapıştırıcıyla sabitleyecektir. Anatomik şekli ve gerçeğe yakın rengi sayesinde, bitmiş protez çevresiyle tamamen karışarak neredeyse algılanamaz hale gelir.

Diş Dolgusu Fiyatları ve diğer tedavilerimiz ile ilgili (Dental Tourism) Yurtdışından gelecek olan hastalarımız öncesinde randevu alması gerekmektedir.

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp