Eksik Diş Seçenekleri – Sizin İçin Hangisi?

eksik diş

Eksik diş ile gülmek giderek zorlanıyor musunuz? Eksik dişlerle uğraşıyorsanız, neden olabilecekleri birçok problemi anlayacaksınız. Bazı yiyecekleri yemek neredeyse imkansızdır ve gülümsediğinizde nasıl göründüğünüzü sevmezsiniz. Fotoğraflar söz konusu değil!

Neyse ki, eksik dişleri değiştirmek için birçok mükemmel seçenek var. Ama hangisi senin için doğru? En yaygın üç seçeneği ve her birinin faydalarını tartışacağız. Ama önce, sadece “boşluklarla” yaşamak yerine, eksik dişlerinizi neden değiştirmeniz gerektiğinden bahsedelim.

Neden eksik dişleri değiştirmelisiniz?

Eksik dişlerin değiştirilmesi önemlidir. Açıkça çiğnemenize ve konuşmanıza yardımcı olmanın yanı sıra, dişler yer tutucu olarak hizmet eder. Bu yer tutuculardan biri veya daha fazlası eksik olduğunda, çevredeki dişler hareket etmeye başlar. Sonunda, ısırık problemleri ile sarılırsınız, çünkü dişleriniz artık doğru şekilde hizalanmaz.

Ayrıca, eksik dişlerin bıraktığı boşlukların altındaki sakız dokusu ve kemik bozulmaya başlayacak, böylece çevresindeki dişler zayıflayacaktır. Bu zayıflama sonunda daha fazla diş kaybına yol açabilir. Gerçekten, her diş önemlidir!

Tek veya çoklu eksik diş seçenekleri

Eksik dişlerinizi değiştirmek için en iyi seçenek bütçenize, ağız sağlığınıza ve kişisel seçiminize bağlıdır. Durumunuza bağlı olarak, diş hekiminiz muhtemelen tek bir dişi veya birden fazla dişi değiştirmek için bu üç ana seçenekten birini önerecektir:

  1. İmplantlar:  Çene kemiğine yapay bir yedek kök yerleştirilir ve bir porselen taç ile kapatılır.
  2. Sabit köprüler: Çevredeki dişlere yapıştırma veya çimentolama kullanılarak bir dizi yapay diş yerinde tutulur.
  3. Takma   dişler: Üst veya alt tüm diş kemikleri, yedek dişlerle gömülü bir protez ile değiştirilir.

Bu seçeneklerin her biri çok farklı bir diş süreci, tedavi süresi ve maliyeti içerir. Hepsi kalıcı, doğal görünümlü sonuçlar sağlamak için tasarlanmıştır.

Eksik Diş ve İmplantlar:

Avantajlar:  İmplantlar işlevselliği, konforu ve estetiği geri yüklemek için en iyi seçeneklerden birini sunar. İmplantın yerleştirilmesi sırasında çevresindeki dişler değişmez, bu nedenle sağlıklı dişlere zarar vermenize gerek yoktur. Ayrıca, implantlar onlarca yıl bile olsa olağanüstü dayanıklılık ile bilinir.

Kritik bir avantajı, kök değişimini kullandıkları için kemik kaybını önlemeye yardımcı olmalarıdır.  Bazı dişhekimleri ofislerine tek bir ziyarette diş implantları oluşturma ve yerleştirme yeteneğine sahiptir! Diş hekiminize bu seçeneği sorun.

Sabit köprüler:

Avantajları:  Dental implantlar sağlıklı ve yeterli kemik dokusu gerektirir, bu nedenle herkes için doğru değildir. Sabit bir köprü, doğal dişler gibi görünen ve çalışan başka bir seçenektir. Köprü kalıcı olarak yerine yerleştirildiği için, temizlik için çıkarılmasına gerek yoktur ve “kayma” konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ayrıca, eğer bütçe göz önüne alınırsa, sabit bir köprü diş implantlarından daha ucuzdur.

Takma Dişler

Avantajları: Tüm üst veya alt dişlerin değiştirilmesi gerektiğinde protezler kesinlikle en ucuz seçenektir. Fırçalama ve temizleme ve onarım için çıkarılabilirler. Modern malzemelerle yapılan protezler çok doğal görünür ve tıpkı kendi dişleriniz gibi çalışır. İleri teknoloji nedeniyle mevcut olan başka bir seçenek de, implant alıkonan protezler veya kalıcı olarak sabitlenen aşırı dişlerdir.

Seçim senin!

Her seçenek, istediğiniz şeyi yemek ve güvenle gülümsemek yeteneğinizi geri yükler. Hangisinin bütçenize, program uygunluğunuza ve ağız sağlığınızın durumuna uyacağını düşünmeniz gerekir. Eşsiz koşullarınız için en iyi seçeneği bulmanıza yardımcı olmak için bize ulaşın

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp