Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik Diş Hekimliği Nedir

Estetik diş hekimliği nedir ;  dişler, diş etleri ve ısırık dahil olmak üzere gülüşünüzün görünümünü iyileştirme sanatı ve bilimi anlamına gelir.

Dişlerin orijinal konumlarından hareket ettirilmesi, diş beyazlatma , kapaklar veya kaplamalar veya tıbbi olarak gerekli olmayan ancak ağzınızın ve dişlerinizin görünümünü iyileştiren diğer prosedürleri içerebilir.

Kozmetik diş cerrahisi, daha invazif ve karmaşık olan ve genellikle lokal anestezi içeren ve daha uzun bir iyileşme süresi gerektiren kozmetik diş işleri için kullanılan terimdir.

Dişlere ve diş etlerine malzeme eklemek (yapıştırma, porselen kronlar veya kapaklar, kaplamalar veya diş eti greftleri), dişlerden ve diş etlerinden materyalin çıkarılması (gingivektomi) dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tipik olarak kozmetik olarak kabul edilen çeşitli prosedürler vardır. veya enameloplasti), ölçekleme, yeniden şekillendirme, köprüleme, düzleştirme, diş implantları, mini implantlar , diş eti kaldırma, ısırık iyileştirme ve beyazlatma.

  • Porselen Kronlar – Porselen kronlar en yaygın kozmetik diş prosedürlerinden biridir ve bir diş hasar gördüğünde ve dolgu veya başka tür tedavilerle sabitlenemediğinde yapılırlar. Porselen, kırılmış veya yontulmuş ve uygun şekilde işlendiğinde gerçek dişlerin görünümünü taklit edebilir ve başkaları tarafından tespit edilemeyen dişleri düzeltebilir.
  • Diş Yapıştırma – Bu, en kolay ve en ucuz kozmetik diş işlemlerinden biridir; diş renginde reçinenin dişin üzerine sürüldüğü ve özel bir ışıkla tedavi edildiği, reçinenin dişe “yapıştırıldığı” ve küçük yongaların veya çatlakların onarıldığı, dişler arasındaki boşlukların azaltıldığı ve hatta gümüş amalgama alternatif olduğu bir prosedürdür. dolgular.
  • Diş İmplantları – Bir veya daha fazla diş eksik olduğunda (ister bir yaralanma nedeniyle kırılmış veya kırılmış, çürükler nedeniyle hasar görmüş veya başka nedenlerle çıkarılması gerekmiş olsun), diş implantları genellikle diş implantlarının yerini almanın ideal yolu olarak kabul edilir. eksik diş veya dişler. Ciddi hasar varsa protezler bir seçenek olabilir.
  • Diş Köprüleri – Diş köprüleri diğer bir yaygın prosedürdür ve diş implantlarına alternatif olarak kullanılırlar; köprüler, bir diş implantı yerleştirmek için yeterli yer olmadığında ve çevresindeki dişler bir kron veya diş kapağına uygun olmadığında uygulanır.
  • Diş Beyazlatma – Diş beyazlatma veya diş beyazlatma nispeten basit ve invaziv olmayan bir kozmetik işlemdir. Reçetesiz satın alabileceğiniz evde beyazlatma kitleri olsa da, dişlerinizi bir diş hekimi tarafından beyazlatırsanız, sonuçlar muhtemelen çok daha dramatik olacaktır.
  • Porselen Veneerler – Porselen veneerler, çok küçük, şekilsiz veya aşırı renksiz beyaz dişleri yeniden şekillendirmeye yardımcı olmak için giderek daha popüler bir çözüm haline geliyor. Porselen veneerler mevcut dişlerinizin üzerine yapıştırılır veya yapıştırılır.

Diş telleri, Inman Aligners, Invisalign veya hatta tam ağız rekonstrüksiyonu gibi ortodontik veya prostodontik prosedürler de kozmetik diş hekimliği olarak kabul edilir, ancak bazı durumlarda bu tip diş işleri bir kaza veya yaralanmadan kaynaklanan hasarı düzeltmek için gerekli olabilir.

Bir kozmetik diş hekimi, yukarıda belirtilen tüm prosedürleri uygulayabilir veya kozmetik diş hekimliğinin belirli alanlarında veya kozmetik diş cerrahisi türlerinde uzmanlaşabilir.

Estetik Diş Hekimliği Nedir ve Ne zamandır var

Estetik diş hekimliği 1800’lü yıllardan beri varlığını sürdürürken, günümüzde her zamankinden daha yaygındır ve her yaştan ve cinsiyetten insan çeşitli nedenlerle kozmetik diş tedavisi yaptırmaya karar verir.

Porselen kaplamalar, onlara sahip olan ünlülerin ve etkileyicilerin etkisi sayesinde her zamankinden daha yaygın hale geliyor.

Dental Tourism düşünen hastalarımızın öncesinde iletişime geçmesini rica ediyoruz.

Ayrıca 3 boyutlu modelleme, planlama ve baskı ile dental implantlar genç hastalar için uygun seçeneklerdir (eğer bir diş hasar görmüşse, bazen sadece problemli dişleri düzeltmek yerine hepsini bir arada değiştirmek tercih edilebilir).

Diş beyazlatma diğer bir yaygın prosedürdür, çünkü o parlak beyaz gülümsemeyi kaplamaların çabası ve maliyeti olmadan sağlayabilir – dişleriniz zaten oldukça düz ve eşitse iyi bir çözüm olabilir.

Estetik Diş Hekimliği Nedir ve Avantajları

Çoğu insan, dişleri kırık, yontulmuş veya eksik dişleri olduğu veya çocukken almaları gereken ilaçlar nedeniyle dişlerinin rengi değiştiği için kozmetik diş tedavisi yaptırır.

Diğerleri, dişleri yanlış hizalandığı veya şekli bozulduğu, ağızları için çok küçük olduğu, diş etleri küçüldüğü veya genellikle porselen kaplamaların sonucu olan o mükemmel beyaz ve simetrik “Hollywood” gülüşüne sahip olmak istedikleri için kozmetik diş bakımı alıyor.

Bazı kozmetik diş hekimliği biçimleri yüzeysel görünse de, benlik saygısı ve güvendeki artış kişinin ruh sağlığı ve refahında büyük bir fark yaratabilir.

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp