Titanyum diş implantları

Titanyum diş implantları

Titanyum diş implantları; itanyumdan yapılan diş implantları 1960’lardan beri dental implantolojide mevcuttur ve bugün tamamen hakimdirler . Uzun yıllar boyunca, birçok bilimsel çalışmanın ve implantologların ve hastaların birçok olumlu deneyiminin arkasında bir kalite standardı ve kanıtlanmış bir çözüm olmuştur. Yurtdışından (Dental Tourism) gelecek olan hastalarımız öncesinde iletişime geçmesi gerekmektedir.

Bu yazıda ne öğreneceksiniz?

Bu makalede aşağıdaki konuları okuyun:

 • Titanyum diş implantlarının oluşumu
 • Titanyum neden diş implantları için harika bir materyaldir?
 • Titanyum diş implantlarında ömür boyu garanti
 • Titanyum diş implantlarına alerji var mı?
 • Apollonia’da titanyum diş implantları

Titanyum diş implantlarının oluşumu

Titanyum diş implantlarının yaratılmasını ve implantolojiye girişini İsveçli ortopedi cerrahı ve profesörü Peru-Ingvar Brånemark’a (1929-2014) borçluyuz.

Profesör Brånemark, deneylerinde ilk olarak saf titanyumun kemikle füzyon olasılığını ortaya çıkardı .

Titanyum implant yapımında bir malzeme olarak ortopedik cerrahide zaten kullanılmış ve biyo-uyumlu bir malzeme olduğu kanıtlanmıştır .

Çalışması prof. Brånemark çok hızlı bir şekilde titanyum diş implantlarına odaklandı ve bunları vida şeklinde şekillendirdi.

İçinde 1965, de ilk insan çene titanyum diş implantları implante.

Bu büyük bir bilimsel keşfin doğrulanmasıydı: Titanyum diş implantlarının insan çenesinin kemikleriyle osseointegrasyonu .

Günümüzün tüm dental implantolojisi, Profesör Brånemark tarafından keşfedilen osseointegrasyon konseptine dayanmaktadır .

Bu arada, dünyada titanyum diş implantı alan ilk hasta olan Gösta Larsson, 2006’daki ölümüne kadar tam 40 yıl boyunca takmıştı 

Titanyum neden diş implantları için harika bir materyaldir?

Titanyum, biyoinert bir malzemedir. Bu nedenle titanyum, kemik dokusunun yenilenme ve daha sonra şekil verme kabiliyetine müdahale etmez .

Modern titanyum implantlar özel olarak işlenmiş osteokondüktif yüzeylere sahiptir, bu da implantların kemikle füzyonunu uyardıkları anlamına gelir . Bu sürece osseointegrasyon diyoruz .

Bunlar, Profesör Brånemark tarafından zaten oluşturulmuş gerçeklerdir ve takip eden on yıllarda bir elektron mikroskobu altında yapılan birçok çalışmada kanıtlanmışlardır.

Titanyumun diş implantları için mükemmel bir malzeme olmasını sağlayan diğer mükemmel özelliklerini listeleyebiliriz :

 • Yüksek biyouyumluluk
 • Korozyon direnci
 • Düşük ısı iletkenliği
 • Yüksek sertlik ve gerilebilirlik
 • Direnç için deformasyon
 • Düşük yoğunluk ve düşük özgül ağırlık
 • Nötr tat
 • Mükemmel X-ışını görünürlüğü

Titanyum dental implantların geniş uygulama alanı

Titanyum diş implantları onlarca yıldır var olduğundan ve kullanıldığından , bunlara dayalı çok sayıda implant çözümü geliştirilmiştir .

Biz gelen hiçbir klinik belirti yoktur diyebiliriz en basit için en karmaşık hiçbir kalite ve kanıtlanmış titanyum esaslı implant çözüm var olduğu,.

Kanıtlanmış özellikler ve öngörülebilir sonuçlar

Bir sayesinde büyük titanyum diş implantları bilimsel makale ve çalışmaların sayısı, bunlar ameliyatlar ve kliniklerde yüklü olması tüm dünyada ve implantologists ve hastaların çok sayıda olumlu geribildirim, biz kesin olarak söyleyebiliriz ki diş titanyum implantlar kanıtlanmış bir çözümdür.

Seramik diş implantlarına göre daha düşük fiyat

Yukarıdakilerin hepsine ek olarak , ham maddenin daha düşük fiyatı, işlenmesi ve titanyum diş implantlarının üretimi seramik diş implantlarıyla karşılaştırırsak dışarıda bırakılmamalıdır .

Birçok titanyum diş implantı üreticisi bulunmaktadır. Bu, günümüzde ekonomik , standart ve birinci sınıf dental implantlara sahip olduğumuz gerçeğine katkıda bulunmaktadır .

Basitçe dental implantların farklı fiyatlar var bugün, koyun, ancak sapmalar olmadan içinde kalite hastanın sağlık durumunu bozar.

Titanyum diş implantlarında ömür boyu garanti

Günümüzde çoğu titanyum dental implant üreticisi , implantları için ömür boyu garanti sunmaktadır .

Bu grupta, istisnasız olarak, Nobel Biocare veya MIS gibi tüm birinci sınıf dental implant üreticileri bulunmaktadır .

Bu ömür boyu garanti, implantın yırtılmayacağını ve bunun gerçekleşmesi beklenmedik bir durumda yeni bir implantla değiştirileceğini garanti eder .

Metal diş implantlarına alerji var mı?

Titanyum diş implantları hakkında şimdiye kadar söylediğimiz her şey olumlu . Bununla birlikte, hastalar arasında vücutlarına metal girme korkusu vardır.

Özellikle metal diş implantlarına karşı alerjik reaksiyon korkusuyla ilgilidir .

Titanyum implant yerleştirildikten sonra alerjik reaksiyonlar ve aşırı duyarlılık bildirilmiştir . Çalışmaların kanıtladığı gibi, bunlar çok nadirdir ve vakaların yalnızca% 0.6’sını oluşturur ([1] Albrektsson T, Chrcanovic B, Mölne J, Wennerberg A. Yabancı cisim reaksiyonları, marjinal kemik kaybı ve titanyum implantlarla ilgili alerjiler. Eur J Oral Implantol.2018; 11 Suppl 1: S37-S4; [2] Sicilia A, et al.Diş implantı hastalarında titanyum alerjisi: 1500 ardışık hasta üzerinde klinik bir çalışma.Clin Oral Implants Res. 2008; 19 (8): 823 ¬835).

Bununla birlikte, bu vakaların genellikle titanyuma değil, diş implantında bulunan nikel veya diğer metallere ve kimyasal elementlere bir reaksiyon olduğu açıklığa kavuşturulmalıdır .

Dental implantların yapıldığı titanyum ne kadar saftır?

Dental implantların yapıldığı titanyumun saflığı 1’den 4’e kadar saflık sınıflarına ayrılır .

Bu kalitelerin her biri, ticari olarak saf titanyuma aittir, yani bileşimlerinde % 99’dan fazla titanyuma sahip oldukları anlamına gelir .

Bu saflık sınıfları, titanyumun belirli özelliklerini iyileştirmek için titanyuma, özellikle oksijen ve demire başka kimyasal elementler ve ayrıca karbon, nitrojen ve vanadyum gibi başka elementler eklenerek oluşturulmuştur .

Titanyum diş implantlarının takılmasından sonra reaksiyon gösteren kişilerde alerjik araştırmalar ve aşırı duyarlılık testleri yapıldıktan sonra, nedenlerinin tam olarak titanyum olduğu kanıtlanamamıştır .

Aksine titanyumda nikel, krom, paladyum, bakır, manganez gibi vücutta alerjik tepkiye neden olabilecek çok küçük, aksi takdirde ihmal edilebilir miktarlarda metaller olabileceği düşünülmektedir.

Vücut titanyum diş implantını reddedebilir mi?

Alerjik reaksiyon korkusunun yanı sıra, aşırı duyarlılık veya metale karşı alerji nedeniyle vücudun dental implantı reddedeceği ve düşeceği korkusu da vardır .

Bazen diş implantlarının reddedildiği doğrudur . Bununla birlikte, araştırmalar, diş implantı reddinin en çok önerilen diş hijyenine uyulmaması , sigara kullanımı, başarısız osseointegrasyon vb. Nedeniyle meydana geldiği ve titanyum alerjisine bağlı olmadığı sonucuna varmıştır ([1] Moy, PK, D.Medina, V. Shetty ve TL Aghaloo (2005). “Dental implant başarısızlık oranları ve ilişkili risk faktörleri.” Int J Oral Maksillofac Implants 20 (4): 569-577.)

Titanyum diş implantları

Tanınmış üreticinin titanyum diş implantlarını kullanıyoruz:

 • Nobel Biocare
 • Megagen
 • Straumman
 • FARE
 • ICX ve tercih ettiğiniz markalar ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Nobel Biocare, diş implantları ve implant çözümlerinin üretiminde dünya lideridir ve yalnızca birinci sınıf implantlar üretir .

Tüm hastaların ihtiyaçlarına ve olanaklarına yaklaşmak için, MIS implantları, standart sınıflar ve ekonomi sınıfı ICX implantları da sunuyoruz .

 

Leave comment

Mecidiyeköy

Şişli, İstanbul

0 544 856 8116

Telefon & WhatsApp

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - C.tes: 09:00 - 19:00

Mail

bilgi@estetikdentalimplant.com
× WhatsApp